Baseball Velký úspěch

Baseballista Červenka v zámoří září, byl vyhlášen hráčem měsíce!

Martin Červenka
Zdroj: Jan Beneš
Martin Červenka

Reprezentační baseballista Martin Červenka zaznamenává v americké lize Double A velké úspěchy. Catcher týmu Bowie Baysox se stal nejlepším hráčem celé The Eastern League. Za dvacet červencových zápasů dal sedm homerunů a zařídil 25 bodů. "Velice si tohoto ocenění vážím. Pořád jsem ale zaměřený na letošní sezonu a soustředím se na další zápas," prohlásil Martin Červenka, kterého před sezonou draftoval tým z MLB Baltimore Orioles. Díky skvělým výkonům se Červenka stal rovněž nejlepším hráčem ze všech faremních týmů Orioles, tedy z konkurence kolem 200 baseballistů z celého světa.

Český hráč je výraznou oporou týmu Bowie Baysox, kterému se v letošní sezoně moc nedaří. V americké soutěži Double A, což je třetí nejvyšší americká liga, je zatím na posledním místě s 60 prohrami. "Já se ale pořád soustředím na sebe," konstatoval Martin Červenka, který tak sbírá individuální úspěchy. Na jaře byl vybrán do All-Star celé soutěže, do zápasů nastupuje jako catcher a zároveň má skvělé statistiky na pálce. Za sezonu odpálil 12 homerunů a celkově dal v 81 zápasech 75 úspěšných odpalů.

 

"Doufám, že ještě nějaký odpal za plot přidám. Pořád je na čem pracovat, v týmu máme hodně zkušených hráčů," dodal Červenka, který strávil v nižších amerických ligách již sedm let jako hráč Clevelandu Indians. V uplynulé sezoně se podílel na triumfu Lynchburg Hillcats ve čtvrté nejvyšší baseballové lize, která má název High A.

 

Ani Orioles z nejvyšší MLB se v této sezoně nedaří. Tým z Baltimore je zatím na posledním místě a na kontě má 78 proher. Dokonce odešla největší hvězda Manny Machado do Los Angeles Dodgers. „Vím, že do týmu přišlo pár nových hráčů za Machada. Snad se Orioles začne dařit. Já tohle neřeším,“ tvrdí Červenka, který bydlí v Bowie. "Ve městě toho moc není, ale je to kousek od Washingtonu a Baltimoru, takže je zde co dělat."

 

O tom, zda ho tyto výsledky přiblížily blíže do vysněné MLB, nechtěl Červenka moc hovořit. "Na tuto otázku nedokážu odpovědět," dodal jen český baseballista. Podle informací České baseballové asociace ale trenéři z Orioles Červenku sledují. "Víme o tom, že hlavní trenér Orioles se o Červenku velice zajímal. Pevně věříme, že brzy budeme mít prvního českého zástupce v jedné z nejprestižnějších sportovních lig na světě," dodal Petr Baroch, manažer české reprezentace.

 

 

Pražský rodák zároveň sleduje výkony Kotlářka Praha, za kterou nastoupil také v minulém roce po konci americké soutěže. "Kluci z Kotlářky hráli základní část celkem slušně. Bohužel v nadstavbě se jim zatím nedaří, ale věřím, že to zlomí a ještě nějaký zápas vyhrají," dodal Červenka, jediný profesionální český baseballista.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 16:20 17:00

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   21:15

   UFC Greatest Fights (4)

Celý Program