Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

mlb nová výzva

Baseballista Červenka podepsal smlouvu se San Francisco Giants

Martin Červenka
Zdroj: Jan Beneš
Martin Červenka

Český baseballový reprezentant podepsal smlouvu s profesionálním americkým týmem San Francisco Giants. S osminásobnými vítězi Světové série se dohodl na ročním kontraktu. Červenka tak po devíti sezonách odchází z Clevenlandu Indians, kde působil v nižších soutěžích.

„Mým cílem je dostat se do MLB. Těší mě, že v San Franciscu dostanu prostor dál ukázat svůj talent,“ prohlásil Červenka, který hraje na pozici catchera a nyní se připravuje společně s hráči z Kotlářky Prahy.


V letošním roce získal český reprezentant s týmem Lynchburg Hillcats titul v Carolina League a dostal se do nejlepší sestavy Cleveland Indians sestavené hráčů působících v nižších ligách. Po úspěšném roce se však stal volným hráčem. „V kontaktu jsem byl s několika týmy, které o mě projevily zájem. Postupně jsme se s nimi společně s mým agentem bavili a vyměňovali si po mailu naše představy. Doufám, že dostanu v Giants více příležitostí než v Indians, což byl hlavní rozhodovací faktor,“ popisoval Červenka, který byl jako šestnáctiletý v roce 2008 draftován Clevelandem.


V tuto chvíli však zatím není jisté, do jaké ligy český hráč zasáhne. Celkem je v USA sedm soutěží, Červenka hrál v letošním roce v High A, což je čtvrtá nejvyšší. „Rád bych se posunul do vyšší ligy, tedy do Double A. O rozřazení rozhodnou výkony na předsezonních testech. Chci dostat prostor, hrát každý den a ukázat, co umím,“ dodal Červenka, které ho těší zájem ze San Francisca. „Skauti z Giants mě dlouhodobě sledovali, koukali na mé výkony z videí. Poté mě sami oslovili.“


Pětadvacetiletý catcher věří, že pokud si udrží aktuální výkonnost, má šanci naskočit do nejprestižnější ligy - MLB. „Konkurence mezi catchery bude podobná jako v Indians. Je tam asi čtrnáct hráčů na tuto pozici v rámci Minor League. Pro MLB jsou už chytači daní. Důležitá je chuť se neustále zlepšovat,“ tvrdil Červenka, který San Francisco Giants dlouhodobě sleduje. „V letošním roce se jim moc nedařilo, prohráli 98 zápasů a v tabulce skončili na posledním místě. Jedná se však o tradiční a slavný americký tým. Jsem rád, že mohu být jeho součástí. Například můj bratr Marek je fanouškem Giants.“


Červenka se bude připravovat přes zimu v týmu Kotlářka Praha, za který v letošním roce sehrál jediné utkání v rámci Wild Card. „Plánuji, že s hráči budu chodit na tréninky a pálit do hal. Sám se pak připravuji v posilovně,“ dodal Červenka, který hraje kolem 140 zápasů za sezonu. San Francisco Giants celkem osmkrát vyhráli Světovou sérii, poprvé v roce 1905.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   10:45

   Element (387)

   11:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program