Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.6. 2018 13:36
fotbal nezvyklý problém

Barvoslepý fotbalista před MS v koncích: Nepozná, kdo je soupeř!

Thomas Delaney
Zdroj: Profimedia

Dánský fotbalový reprezentant Thomas Delaney bude mít během nadcházejícího světového šampionátu docela problém. Jeho částečná barvoslepost mu při sobotním přátelském utkání s Mexikem znemožňovala rozpoznat spoluhráče a soupeře.

Pro Delaneyho to bude premiérové vystoupení na mistrovství světa, ale těžko říct, jak moc bude svému týmu nápomocný. S ohledem na jeho zrakový hendikep by se totiž klidně mohlo stát, že stejně jako v přípravném duelu s Mexikem, bude mít problém rozpoznat soupeře.
 


 

Dánové totiž v sobotním utkání nastoupili v červeném dresu a Mexičané v zeleném a jeho porucha rozlišování se projevila právě u těchto dvou barev.


"Bylo pro mě hodně obtížné rozeznat, s kým jsem v jednom týmu a proti komu hraju," přiznal v rozhovoru po zápase šestadvacetiletý záložník.

Za reprezentaci přitom Delaney odehrál už 27 zápasů a čtyřikrát skóroval, takže porucha mu evidentně nedělá problémy pokaždé. Kamenem úrazu byla pro dánského fotbalistu nejspíš barva trenýrek, které mělo Mexiko v přípravném zápase stejně bílé, jako Dánsko.

mm TN.cz