červená karta nekompromisní verdikt

Baroš už zná trest: Za vulgarity a faul bude stát až do listopadu!

Milan Baroš
Zdroj: Profimedia
Milan Baroš
Téma:

Fotbalista Milan Baroš musí být po čtvrtečním verdiktu hodně smutný. V utkání se Slavií Praha viděl červenou kartu a poté ostře a i vulgárně gestikuloval s rozhodčím. Jeho chování ocenila disciplinární komise trestem na pět utkání! Pykat ale bude i Nicolae Stanciu ze Sparty.

Baroš musel ze hřiště v nedělním šlágru fotbalové ligy už po 15 minutách. Sudí Berka ho vyloučil za faul loktem na slávistu Tomáše Součka.
 

Poprvé se pak fotbalista Baníku vyjádřil k incidentu až po třech dnech. „Mrzí mě, jak jsem reagoval a chtěl bych se rozhodčím Ondřeji Berkovi a Zbyňku Proskemu za svá slova omluvit. Bohužel jsem neudržel emoce plynoucí z náročnosti zápasu a pocitu velké křivdy, s níž jsem se zkrátka v dané chvíli nedokázal vyrovnat,“ vzkázal světu prostřednictvím webových stránek Baníku.
 

Na jednání disciplinární komise přijel Milan Baroš v doprovodu generálního manažera klubu Marka Jankulovského. 


Od komise přesto dostal přísný trest. Přijde kvůli němu o ligové zápasy proti Mladé Boleslavi, Karviné, Teplicím a Plzni, jedno utkání by si měl odpykat ve čtvrtém kole MOL Cupu, navíc zaplatí 150 tisíc korun. Na fotbalová hřiště by se měl vrátit 10. listopadu ve slezském derby v Opavě.


Baroš dostal přísný trest zejména za "zvlášť hrubé, urážlivé a hanlivé výroky" a také kvůli tomu, že za podobný přestupek byl potrestán v prosinci 2017 pokutou 100 tisíc.


"Po necelém roce se Milan Baroš dopustil obdobného přečinu vůči rozhodčím. Ve svém chování pokračoval i po vyloučení. Vzhledem k délce a rozsahu hráčova chování po udělení osobního trestu jsme vyhodnotili jeho přečin jako provedený zvlášť hrubým způsobem. Komise neshledala žádnou polehčující okolnost,"
řekl předseda komise Richard Baček. Baroš se znovu omluvil a trest přijal. 

Anketa

Souhlasíte s trestem pro Milana Baroše?

Hlasovalo 151 lidí.

Jednozápasový trest dostal i olomoucký Šimon Falta, ačkoli komise rozhodčích označila jeho vyloučení v duelu s Libercem za chybu sudího. Disciplinárka ale vycházela ze zápisu o utkání. Změnit verdikt rozhodčího by mohla jen tehdy, pokud by šlo o zásadní pochybení například v totožnosti hráče.
 

Sparťan Nicolae Stanciu byl u české disciplinární komise poprvé a za faul mimo hru na Davida Limberského inkasoval stopku na DVA zápasy. Jednu utkání už stál v pohárovém duelu v Polné a tak přijde jen o zápas v Olomouci.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Házená: Die Eulen Ludwigshafen - THW Kiel

   13:05 14:30
   14:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   15:00

   Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls

   13:00 14:40
   14:40

   NBA - Geniální akce 2015 - 2020

   15:05

   NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

Celý program