šipkařská legenda

Barney o kolapsu: Táta dostal mrtvici, bylo toho moc. Už se cítím dobře

Raymond van Barneveld
Zdroj: Profimedia
Raymond van Barneveld
Richard Wagner
Richard Wagner
24.4. 2021 15:10
Téma:

Šipkařská legenda Raymond van Barneveld šokovala svět svým březnovým kolapsem. Nyní je holandský hráč již v pořádku a chystá se na další turnaje. Co ale stálo za jeho náhlými zdravotními komplikacemi?

Druhá řada seriálu PDC Super Series nebyla pro van Barnevelda zrovna akcí, na níž by rád vzpomínal. Jednak se mu nevedlo herně, ale hlavně pak po náhlém kolapsu skončil v nemocnici.

 

"Den před pdjezdem do Anglie dostal můj otec mrtvici. Máma říkala, že je stabilizovaný, a že mám jet. I tak jsem měl ale špatný pocit a výčitky z toho, že jsem je tam nechal osamotě," líčil v rozhovoru pro Oche180.com.

 

"Tátovi je 75. Když jsem dostal zprávu o té události, jel jsem za ním s vědomím, že může zemřít. Naštěstí jsme zavolali záchranku, čtyři dny si pobyl v nemocnici a je v pořádku," oddechl si.

 

 

 

"Barney" navíc řešil problémy doma. Před odjezdem na Q School se mu zřítila část zdi u jeho příbytku a následky toho řeší prakticky až dosud.

 

"Bylo toho moc. Ráno předtím jsem navíc moc nejedl, takže se to nasčítalo," vysvětlil. "Tělo je jako auto. Když nemá šťávu tak nejede," řekl bývalý mistr světa.

 

 

"Najednou se mi zatmělo, ležel jsem na zemi a měl tlak nízký tak, jako nikdy v životě," popsal chvíle hrůzy. Zároveň také odmítl, že by kolaps měl co dočinění s cukrovkou.

 

Za vše podle něj mohl stres. Nyní už je však v pořádku. "Minulý pátek jsem podstoupil vyšetření srdce a vše bylo naštěstí v pořádku. I krvní tlak," uklidnil fanoušky Barney.

 

Van Barneveld pravidelně jezdí na kole a cvičí, aby zůstal v dobré kondici a předešel případnému dalšímu kolapsu.

 

 

Barney také ocenil pomoc od ostatních. "Nevím, jak dlouho jsem byl mimo, ale když jsem přišel k sobě, tak tam byla má žena Julie a Daryl Gurney, který se mě ptal, jestli jsem v pořádku."

 

Podle svých slov se necítil dobře ještě dalších čtrtnáct dní, kdy jej bolela hlava, měl záchvaty paniky a točila se mu hlava.

 

Nyní už se soustředí jen na šipky. Původní plán dostat se na MS již lehce přehodnotil. "Soustředím se na World Matchplay, tam se chci dostat a měl bych to zvládnout," věří si.

 

Aktuálně bojuje van Barneveld v rámci PDC Super Series, na kterou se vydal i náhradník Michal Šmejda. Co říkal na nečekanou pozvánku?

 

Sledujte šipky a další sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
  • Nova Sport 1

    • Basketbal: Lenovo Tenerife - SIG Štrasburk

      15:55 18:00
      18:00

      NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

      19:45

      NHL News

      20:00

      Překvapení evropského fotbalu (1)

      20:10

      Magazín evropské ligy (15)

      20:40

      Studio Evropské ligy

  • Nova Sport 2

    • Premier League Darts 2021

      17:30 20:00
      20:00

      Premier League Darts 2021

      23:00

      Basketbal: Hapoel Unit - Credit Holon - Hereda San Pablo Burgos

      00:45

      Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

      01:15

      Basketbal: ERA Nymburk - Pinar Karsiyaka

      03:05

      NHL: Edmonton Oilers - Vancouver Canucks

Celý program