Barney je na druhou šanci připraven. Připomeňte si jeho triumf na MS!

Raymond van Barneveld po triumfu na MS 2007
Raymond van Barneveld po triumfu na MS 2007.
Richard Wagner
9.2. 2021 15:00

Jedna z šipkařských legend, bývalý mistr světa a muž, který se postaral o výraznou popularizaci šipek jako sportu, se chce vrátit zpět na profesionální okruh. Pojďte si připomenout jeden z nejzásadnějších momentů kariéry Raymonda van Barnevelda.

První den na Q School v Niedernhausenu holandské legendě nevyšel na sto procent, když prohrál s Perem Ljubičem v boji o nejlepší osmičku.

Udělal si ale solidní pozici. Předchozí suverénní výsledky mu vynesly dobrou pozici v rámci žebříčku Q School. "Sice jsem prohrál čtvrtý zápas, ale udělal jsem dost bodů. Mám dost energie a věřím si," napsal na svůj instagramový profil.

53letý rodák z Haagu zažil svůj největší triumf v PDC v roce 2007, kdy ke čtyřem titulům mistra světa v organizaci BDO přidal triumf i v dnes nejlepší organizaci.

Zápas s Philem Taylorem vešel do šipkařských análů jako jeden z nejlepších zápasů historie. Obrovská bitva, velký comeback van Barnevelda a strhující set s číslem jedenáct.

"The Power" vedl rychle 3:0, ale Barney se zvedl, dodal si sílu zavřením 170, čímž snížil na 1:3. I když mu pak Taylor utekl na 5:3, tak se holandský šipkař nevzdal.

Znovu zapl, vyrovnal na 5:5 a bitvu musel rozseknout rozhodující set. Ten byl stejně jako celý zápas vyrovnaný, ale v jedenáctém legu měl více síly van Barneveld.

Ten si připravil double dvacet, ale minul. Taylorovi zůstávalo 148, potřeboval tři triply, ale hned první šipku poslal o drátek do singlu. Tím dal šanci Raymondovi, který hned první šanci na opravu využil a stal se mistrem světa PDC.

Připomeňte si zásadní momenty obrovského triumfu Raymonda van Barnevelda:

Po odhození poslední šipky si mohl vychutnat slastný pocit, aplaus od diváků a také řev Russe Braye, který jej při jeho premiéře na MS PDC hned mohl vyhlásit za šampiona.

Ve finále byl ještě jednou. O dva roky později zvládl Taylor odvetu a na van Barneveldovi si smlsl. Zdolal jej jednoznačně 7:1.

Van Barneveld se rozhodl skončit s profesionálními šipkami již v březnu 2019. Co jej nakonec přimělo rozhodnutí zvrátit?