další problémy

Barnevelda opět zastavilo zdraví, po výhře z turnaje odstoupil

Raymond van Barneveld
26.4. 2021 18:03

Legendární šipkař Raymond van Barneveld se podruhé v sezoně potýkal se zdravotními problémy během turnaje Players Championship. Z pondělního turnaje po úvodní výhře odstoupil, jelikož se necítil dobře.

Barneveld před měsícem po prohře zkolaboval, což vyděsilo všechny přítomné. Před pár dny v rozhovoru prozradil, co za jeho kolapsem stálo a řekl, že už se cítí dobře, o to překvapivěhší tak byl jeho konec na pondělním turnaji.

Nizozemský šipkař v prvním kole vyhrál 6:1 nad Stevem Brownem a hrál s parádním průměrem 101,1 bodů na tři šipky. V druhém kole se měl utkat s Krzysztofem Ratajskim, jenže na jejich souboj překvapivě nedošlo, jelikož se Barney z turnaje odhlásil.

"Raymond van Barneveld se odhlásil z Players Championship 11 poté, co se necítil dobře," napsala stručně organizace PDC na svůj Twitter. Ratajski proto postoupil bez boje do třetího kola.

Blížší okolnosti zatím nejsou známy, ale příznivci pětinásobného mistra světa rozhodně nemůžou být klidní. Barneveld se po dřívějším ukončení kariéry letos vrátil, vybojoval na Q-School kartu PDC a doposud hrál na velmi dobré úrovni, ale opakované zdravotní problémy 54letému šipkaři komplikují sezonu, možná i kariéru.

Na turnajích Players Championship debutuje v roli náhradníka český šipkař Michal Šmejda: