La liga

Barcelona nedala Osasuně žádnou šanci. Lídr pouze remizoval

Martin Braithwaite v obležení spoluhráčů
Martin Braithwaite (Barcelona) v obležení spoluhráčů po vstřelení dvou gólů do sítě Kyjeva.
Skok Aleš
Aleš Skok
29.11. 2020 23:05

Barcelona neprožívá v letošním ročníku La Ligy zrovna ideální časy. V jedenáctém kole si ale spravila chuť na bezzubé Osasuně. Tu deklasovala poměrem 4:0, když se prosadili čtyři různí střelci. Lídr tabulky Real Sociedad na domácím hřišti pouze remizoval s Villarealem.

Katalánský velkoklub byl lepší od úvodního hvizdu. Přesto se branky dočkal až po půlhodině hry. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Martin Braithwaite a otevřel gólový účet zápasu.

Tři minuty před koncem prvního poločasu se nádherným volejem prosadil Antoine Griezmann a domácí vedli 2:0. Dvě branky padly také ve druhé pětačtyřicetiminutovce.

Griezmann našel ve stoprocentní pozici Philippa Coutinha, který neměl problém zvýšit. Skóre uzavřel Linel Messi, který se prosadil nechytatelnou ranou z hranice vápna.

Barcelona se tak v neúplné tabulce posunula na osmou příčku.

Vedoucí tým španělské soutěže Real Sociedad přivítal na svém hřišti Villareal. A góly padaly pouze v prvním poločase. Padly dohromady dva a oba z pokutových kopů.

Hosté se dostali do vedení z penalty už v šesté minutě, když se prosadil Gerard Moreno, ale Sociedad odpověděl stejnou mincí. Desítku s přehledem proměnil Mikel Oyarzabal. Náskok Sociedadu na druhé Atlético Madrid je tak už pouze bod. Tým z hlavního města má navíc dva zápasy k dobru.

Getafe na domácím hřišti remizovalo Bilbaem 1:1 a Celta Vigo díky dvě gólům v závěrečné desetiminutovce porazila Granadu nakonec 3:1.