Champions League

Srdnatý výkon Slavii nestačil! Proti Barceloně byla lepší, ale stejně padla

Peter Olayinka si dal proti Barceloně vlastní gól

Byli lepší, připravili si dost gólových příležitostí, ale stejně prohráli. Fotbalisté Slavie ve třetím zápase Ligy mistrů padli v Edenu s Barcelonou 1:2 a ve skupině F zůstávají s jedním bodem poslední.

Zelený, Masopust či Olayinka si mohou drbat hlavu. Jejich vyložené šance totiž neskončily gólem, pokaždé se vytáhl gólman Barcelony Ter Stegen. Jako první ze zmíněné trojice se do tutovky dostal Zelený. To už bylo v době, kdy španělský velkoklub zásluhou Messiho vedl 1:0. Zelený po dvaceti minutách po přihrávce Bořila střílel do protipohybu brankáře, ten ale skvělým reflexivním zákrokem zasáhl.

Když to nevyšlo Zelenému, zkoušel to Masopust. I jeho střelu ale německý gólman chytil. O pár chvil později vyrazil i nebezpečný pokus Olayinky.

Všichni v Edenu ale cítili, že vyrovnání visí ve vzduchu. Možná i proto poslal Jindřich Trpišovský do druhé půle místo Zeleného Tecla. Slavii změna pomohla. Její nemohoucnost v zakončení pak v 50. minutě zlomil Jan Bořil, který si z pozice levého beka naběhl až na velké vápno a bodlem překonal Ter Stegena a rozradostnil celý Eden, který vybuchl nadšením.

Slavia byla na koni. Ale o sedm minut později ji srazil nešťastný vlastní gól Olayinky. Messi zahrával standardní situaci na Suáreze. Uruguayský forvard napálil míč do nigerijského hráče, od kterého se balon odrazil až za překvapeného Koláře.

Sešívané inkasovaná branka srazila, Barcelona si pak vypracovala pár šancí, kdy mohla definitivně rozhodnout. Ale neuspěla, a tak Pražané v posledních minutách spustili drtivý tlak.

Z něj se ale neurodilo, na druhé straně mohl naopak rozhodnout Messi, ale Kolář spoluhráče podržel. Nicméně slávisté kýžený gól nevstřelili, a tak s Barcelonou prohráli. Za svůj výkon se ale nemusí vůbec stydět!