Fotbal Porušení pravidel

Získá Barcelona Griezmanna oklikou? Nejedná fér, zuří Atlético!

Antoine Griezmann
Zdroj: Profimedia
Antoine Griezmann
Téma:

O jednoho z nejlepších útočníků současnosti Antoina Griezmanna má zájem snad každý velkoklub v Evropě. K jeho získání měl přitom už v létě blízko Manchester United, Griezmann ale na poslední chvíli prodloužil smlouvu s Atléticem Madrid. Teď do boje o získaní šestadvacetiletého Francouze přichází další velký hráč - Barcelona! Katalánci ale porušují pravidla. Budou za to pykat?

Francouzský útočník je v mediích spojován s možným přestupem do konkurenční Barcelony. Ředitel Atlética prohlásil, že prezident katalánského klubu Josep Maria Bartomeu kontaktoval Griezmannovu rodinu, která hráče zastupuje.

 

Griezmann má přitom platnou smlouvu až do konce sezóny 2021/22. A tady už přichází kámen úrazu. Pravidla FIFA stanovují, že kupující tým nesmí navázat kontakt s hráčem nebo jeho agentem, pokud nemá svolení jeho klubu. V Barceloně o tomto pravidle vědí moc dobře, a tak se rozhodli vzít celou věc oklikou a obrátit se přímo na hráčovu rodinu, která v těchto věcech Griezmanna zastupuje. To se samozřejmě nelíbí vedení Atlética. „Nahlásili jsme Barcelonu za opakovaný kontakt Griezmanna a jeho blízkých vedení FIFA,“ potvrdil tiskový mluvčí Atlética.

 

 

 

Barcelona na to nereagovala. V minulosti už měla kvůli porušení pravidel na rok zakázané přestupy, jelikož podepisovala smlouvy s hráči mladšími 16 let, což FIFA také zakazuje. Světová federace nyní potvrdila, že stížnost Atlética obdržela, více se k případu ale nevyjádřila.

 

Trenér samotného Atlética Madrid, ale nevidí možný odchod Francouze nijak tragicky. Diego Simeone prohlásil, že už odešla řada skvělých hráčů jako Filipe Luis, Diego Costa nebo Arda Turan a vždycky se k tomu stavěl stejně. „Samozřejmě, Griezmann může zůstat a zlepšovat se tady, ale pokud dal hráč klubu už všechno, přijde za mnou a řekne mi, že chce hrát za jiný klub, nikdy neřeknu ne,“ vysvětluje argentinský kouč Simeone.

 

 

Odchod Francouze by podle fanoušků znamenal pro klub velkou ztrátu. Aktuálně patří mezi nejlepší světové útočníky, kteří po fotbalových hřištích běhají. Nejlepší střelec loňského Mistrovství Evropy se šesti zásahy, nejlepší střelec Atlética minulou sezónu a tahoun týmu by určitě madridskému gigantovi v budoucnu dost chyběl.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

jaj TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program