Aktualizováno 11.4. 2017 19:58
Hokej Boj o extraligu

Baráž se po polovině vyrovnala. Bilčíka odnášeli na nosítkách!

HC Dukla Jihlava vs. HC Energie Karlovy Vary

Extraligová baráž se překlenula přes polovinu. Poté, co má každý tým odehráno sedm utkání, se tabulka velmi vyrovnala a rozhodnuto zdaleka není. Jihlava po dnešní prohře 0:3 s Karlovými Vary dál vede, na druhé místo se průběžně posunuly České Budějovice, které vyhráli nad Pardubicemi 3:2.

Karlovy Vary hostily na svém ledě barážového lídra a tedy jihlavskou Duklu. Klub z Vysočiny však nezačal dobře. Domácí totiž poslal v první třetině do vedení Ondřej Beránek, který unikl žlutorudé obraně a zakončil přesně do horního růžku.

V šesté minutě druhé části zvýšil náskok Energie Martin Kohout, jenž tečoval za Svobodu prudkou přihrávku v situaci dva na jednoho. O sedm minut později znovu zvedal ruce nad hlavu Ondřej Beránek, který tečoval střelu Fleka.

Ve třetí třetině už diváci žádný gól neviděli a utkání za stavu 3:0 pro Karlovy Vary i skončilo. Zápas nabídl i nepěkný a nesportovní moment. To, když v první třetině skončil po tvrdé srážce s Gorčíkem ležet na ledě nehybně jihlavský obránce Vlastimil Bilčík, který byl odnesen na nosítkách. O jeho zdravotním stavu zatím nejsou dostupné bližší informace.