hokej baráž

Baráž: Rytíři znovu na kolenou, Vary přetlačily Jihlavu

Jaromír Jágr v civilu na střídačce Rytířů
Zdroj: ČTK

Další dvě utkání měla na programu hokejová baráž o extraligovou příslušnost v sezoně 2018/19. Téměř v kritické situaci se nacházejí kladenští Rytíři, kteří jako jediní zůstávají bez bodu.

Hokejisté Litvínova vyhráli na ledě Kladna 2:1 a zůstávají jediným stoprocentně úspěšným týmem v boji o dvě místa v nejvyšší soutěži. O výhře posledního mužstva extraligy rozhodl ve 43. minutě útočník Ivan Řehoř. Rytíři, kteří bojují o návrat mezi elitu po čtyřech letech, sice v utkání skórovali jako první, ale přesto zůstávají bez bodu.

To hráči Karlových Varů předvedli proti Jihlavě skvělý obrat, zvítězili 3:2 v prodloužení a po úvodní porážce 1:3 v Litvínově si připsali první body do tabulky. Vítěz základní části první ligy prohrával ještě v úvodu třetího dějství 0:2, ale po snížení vyrovnal jen 52 vteřin před koncem základní hrací doby Ondřej Beránek a v čase 62:39 rozhodl zkušený útočník Stanislav Balán. Jihlava je přes porážku se čtyřmi body druhá.