hokej baráž

Baráž: Jihlava vyhrála i v Litvínově, Kladno padlo ve Varech

Fanoušci Karlových Varů

Čtvrtým kolem pokračovala v úterý hokejová baráž o extraligovou příslušnost v sezoně 2018/19. Kdo slavil a kdo zůstal v poli poražených?

Hokejisté Karlových Varů zdolali ve 4. kole baráže o extraligu doma Kladno 3:1, poprvé naplno bodovali a posunuli se na třetí místo o dva body právě před Rytíře.

Energie oplatila Kladnu nedělní prohru 1:3. Hosté sice vedli díky brance Daniela Kružíka, ale ještě v první třetině otočili stav Martin Kohout a Daniel Vrdlovec, který v 55. minutě svou druhou trefou pojistil výsledek.

Zraněný útočník a majitel kladenských Rytířů Jaromír Jágr stejně jako v předešlých duelech baráže nechyběl na lavičce Kladna po boku kouče Miloslava Hořavy staršího a jeho asistenta Pavla Patery.

To hokejisté Litvínova podlehli doma Jihlavě 2:4 a prohráli s Duklou stejně jako v neděli na Vysočině (1:4). Domácí Verva sice smazala v úvodu třetí třetiny dvoubrankovou ztrátu, ale v 46. minutě dal v přesilové hře vítězný gól jihlavský kapitán Tomáš Čachotský a výhru hostů pojistil Filip Seman. Dukla tak vládne tabulce o čtyři body před Litvínovem.

HC Verva Litvínov - HC Dukla Jihlava 2:4

Branky: 41. Jurčík, 43. Trávníček - 7. Andě, 9. D. Kajínek, 46. Čachotský, 54. F. Seman.

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 3:1

Branky: 8. Kohout, 11. Vrdlovec, 55. Vrdlovec - 4. Kružík.