serie A

Barák gólem zařídil remízu Verony s Juventusem, skóroval také Ronaldo

Aktualizováno 23:20
27.2. 2021 22:38

Český fotbalový záložník Antonín Barák nastoupil v ligovém zápase proti Juventusu v základní sestavě a zasloužil se o cenný bod za remízu 1:1. V 77. minutě totiž srovnal skóre, na což Juventus už neodpověděl.

Juventus posledních devět sezon kraloval v Serii A, ale letos jeho výkony nejsou nijak přesvědčivé a zatím mu patří třetí místo. Důkazem nepovedené sezony je i remíza s Veronou.

Turínskému celku ve Veroně kvůli zranění nebo kartám chybělo sedm hráčů, přesto byl jasným favoritem. Hned v druhé minutě mohl jít Juventus do vedení, jenže Ramsey v obrovské šanci těsně minul bránu.

Domácí také zahrozili v první desetiminutovce, ale Faraoniho hlavička skončila na tyči. První gól utkání tak přišel až po přestávce. Federico Chiesa přesně našel Cristiana Ronalda v dobré pozici a portugalský kanonýr se v gólové příležitosti nemýlil.

Velká chvíle českého záložníka Antonína Baráka přišla v 77. minutě. Mattia Zaccagni poslal centr do vápna a Barák se díky vysokému výskoku dostal k zakončení. Jeho hlavičku gólman Szczesny nedokázal zastavit.

Juventus se nakonec musel strachovat i o bod za remízu. V závěru zápasu totiž z hranice pokutového území střílel srbský křídelník Darko Lazovič velmi nebezpečně, ale trefil pouze břevno. Po remíze 1:1 tedy došlo na dělbu bodů. Veroně patří deváté místo, Juventus na první Inter ztrácí už sedm bodů.