Baník se do Evropy nedostane, padl v Liberci a přišel o naději

Zmar Baníku Ostrava
Tomáš Rambousek
Publikováno 27. 6. 2020

Fotbalisté Liberce doma porazili Baník Ostrava 2:1 a stále si drží naději na postup do evropských pohárů. Naopak Baník po ztrátě dalších tří bodů už má jasno, že se do Evropy letos nedostane.

Liberečtí byli od začátku aktivnějším týmem, dlouho ale hosty držel svými zákroky brankář Laštůvka. Dlouho se hrálo bez gólů, nakonec se ale diváci dočkali. V 77. minutě zamířil k tyči Jakub Pešek a liberecké vedení stihl navýšit o osm minut později hlavou Kamso Mara po centru Martina Zemana.

Odpověď Baníku přišla pozdě, penaltu po ruce zadáka Mikuly sice Patrizio Stronati proměnil, ale na body už Ostrava nedosáhla.

Už dvě kola před koncem je jisté, že Baník skončí nejlépe na pátém místě. Liberec ještě bude bojovat s Jabloncem o čtvrtou příčku, zajišťující postup do českého finále o start v Evropské lize.

První liga, 33. kolo:

Slovan Liberec - Baník Ostrava 2:1 (0:0)
Branky: 77. Pešek, 85. Mara – 90+6. Stronati (pen.). ŽK: Koscelník, Kuchta - Lalkovič, Potočný, Smola. Rozhodčí: Proske – Hrabovský, Dresler.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník (90+3. Černický), Kačaraba, Karafiát, Mikula (C) – Mara, Hromada – Ma. Zeman (90+3. M. Dvořák), Beran (79. Michal), Pešek (79. Fukala) – Kuchta (72. Rondić).

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Reiter (63. D. Buchta), Procházka, Svozil (63. Kaloč), Stronati, Fleišman (C) – Lalkovič (46. de Azevedo), Jánoš, Jirásek – O. Šašinka (46. Smola), Potočný (75. Drozd).