Daniel Tetour (Baník Ostrava).
Richard Wagner
Aktualizováno 18:56
20.4. 2021 17:05

Na druhém místě Fortuna ligy se znovu hřejí hráči Jablonce. Fotbalisté Baníku zvládli na svém hřišti obrat v zápase s Mladou Boleslaví. Poločasové vedení nevydrželo ani Českým Budějovicím.

Jablonec rozhodl o svém triumfu již v prvním poločase, kdy se prosadil třikrát. Nejprve proměnil penaltu Schranz a záhy se trefil kapitán Doležal.

Gólový účet uzavřel ve 41. minutě Pleštil. Druhá půle byla o poznání vyrovnanější, ale Karviná se dramatu nedočkala. Jablonec se tak dočasně vrátil na druhé místo.

Baník po remíze s Bohemians bodoval počtvrté v řadě. Zápas se pro něj ale nevyvíjel nejlépe, už v desáté minutě poslal hosty z Mladé Boleslavi do vedení Klíma.

Atraktivní první půle více branek nepřinesla. Po přestávce ale Ostravané předvedli obrat. Nejprve srovnal z penalty de Azevedo a vzápětí přesnou střelou rozhodl střídající Tetour.

České Budějovice měly raketový vstup do zápasu. Již ve druhé minutě se trefil Valenta a o pár chvil později zvýšil na 2:0 Havel.

Olomouc se ale nevzdala a po zásahu VARu se pískal pokutový kop, který proměnil González. Zmar Dynama dokonal v 80. minutě 18letý Daněk, který třetím gólem v sezóně zajistil Sigmě bod.

Výsledky Fortuna ligy:

Ostrava – Ml. Boleslav 2:1 (0:1)
Branky: 66. de Azevedo (pen.), 74. Tetour – 10. Klíma.

Č. Budějovice – Olomouc 2:2 (2:0)
Branky: 2. Valenta, 11. Havel – 63. González (pen.), 79. Daněk.

FK Jablonec – MFK Karviná (hraje se)

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.