Fortuna Liga

Plzeň otočila zápas s Olomoucí, Baník ztratil body v nastavení

Plzeň porazila Olomouc

Fotbalisté Baníku zahájili nový ročník prohrou 1:2 s Libercem. Ostrava mohla pohodově vyhrát, Hrubý ale penaltu napálil do břevna a o výhře Severočechů v nastavení rozhodl Potočný. Plzeň zvládla otočit utkání s Olomoucí a zvítězila 3:1. Body ztratily Teplice, které remizovaly v Příbrami 1:1.

Plzeň byla v úvodu zápasu aktivní, ani jeden z jejich pokusů ale cíl mezi třemi tyčemi nenašel. A tak ve 31. minutě udeřila Olomouc. Hejda ve vápně fauloval Yunise a nařízenou penaltu proměnil Jakub Plšek.

Ještě do poločasu dokázala Plzeň vyrovnat, když se poprvé za Viktorku trefil Kayamba. V druhé půli to dlouho vypadalo na remízu, pak se ale po dluhé žluté kartě nechal vyloučit Yunis a v 72. minutě strhl vedení na stranu domácích Západočechů po krásné akci Jan Kopic. V nastavení navíc pojistku přidal Jan Kovařík.

Baník vstoupil do zápasu hodně aktivně a úvodní branky se dočkal už v deváté minutě. To Kuzmanovič pohotovou ránou propálil Nguyena. Zvýšit mohl v 50. minut Smola, který si ve vápně zasekl míč, z ideální pozice mu ale balón na poslední chvíli jeden z obránců odkopl.

A tak bylo o tři minuty později vyrovnáno. Fleišman vyrobil fatální hrubku a jeho malou domů vystihl Jakub Pešek, který neměl problém projít kolem Budínského a zakončit do prázdné brány.

Přesto to mohl být Baník, kdo si odnese tři body. Penaltu ale Hrubý napálil jen do břevna. Byl to tak Liberec, který v nastavení udeřil. Potočný si naskočil na centr z přímého kopu a hlavou zakončil na vzdálenější tyč. Liberec tak veze z Ostravy výhru 2:1.

V Příbrami se na gól čekalo až do 42. minuty. To Michal Škoda chytře tečoval hlavičku Alvira a poslal domácí do vedení. Teplice dokázaly odpovědět v 71. minutě, kdy z blízkosti vyrovnal Jakub Mareš.