Publikováno 19. 12. 2018
Fotbal Druhý finalista

Bale srazil hattrickem Kašimu, Real je ve finále MS klubů

Gareth Bale posunul Real do finále MS klubů

Druhým finalistou mistrovství světa klubů se stali fotbalisté Realu Madrid. Vítězové posledních dvou ročníků v semifinále porazili japonskou Kašimu 3:1 a v sobotu si zahrají o trofej s domácím Al Ajnem. Hattrick v Abú Zabí vstřelil Walesan Gareth Bale.

Real před dvěma lety ve finále MS klubů zdolal Kašimu 4:2 až po prodloužení a dnes zlomil odpor outsidera ve 44. minutě. Bale si narazil míč s Marcelem a zblízka otevřel skóre. Velšský útočník jako třetí hráč v historii dal gól na třetím turnaji kontinentálních šampionů, před ním to dokázali Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Baleovi patřil i začátek druhé půle a mezi 53. a 55. minutou přidal další dvě branky. Nejprve potrestal nedorozumění obrany Kašimy a poté uzavřel hattrick tvrdou ranou po další Marcelově přihrávce.

Madridský favorit pak trochu polevil a japonský tým v 78. minutě snížil. Trefu Šomy Doie po křížné střele musel potvrdit až videorozhodčí, který vyloučil domnělý ofsajd. Real ale v závěru utkání Kašimě už víc nedovolil.

"Bílý balet" se v sobotu může celkově čtvrtým triumfem stát nejúspěšnějším celkem mistrovství světa klubů, aktuálně se dělí o první místo se svým španělským rivalem Barcelonou.