Aktualizováno 15.6. 2018 09:00
nhl další do party

Bakoš posílí česko-slovenský Boston! S Chárou už telefonoval

Martin Bakoš
Zdroj: Profimedia

Slovenský hokejista Martin Bakoš, který ještě před měsícem mířil do mistrovské Komety Brno, se nakonec dohodl v NHL! Tam bude působit v týmu Bostonu Bruins se kterým podepsal dvoucestnou smlouvu na jeden rok.

Osmadvacetiletý útočník zaznamenal v uplynulé sezoně v dresu Bílých Tygrů 40 kanadských bodů a stal se tak nejproduktivnějším hráčem Liberce.

 

"Je to pro mě obrovská výzva, největší šance v životě. O NHL sní každý malý kluk, který začne hrát hokej. Nejsem výjimkou. Teď bude jen na mě, abych dokázal, že si místo v soutěži zasloužím," prohlásil Bakoš pro Sport.cz.

 

 

"Dostat se do NHL, o tom Martin vždycky snil. Boston jednal rychle a férově, podmínky smlouvy jsou velmi solidní. Taková nabídka se neodmítá," uvedl hráčův agent Robert Spálenka z agentury Sport Invest.

 

Když se bude Bakošovi dařit a prosadí se, zahraje si po boku Davida Pastrňáka, Davida Krejčího a hlavně svého krajana Zdena Cháry.

 

"Vím, že mě čeká největší boj, který může hokej nabídnout. Ale kdyby tomu bylo jinak, nebyla by NHL nejlepší ligou na světě. Věřím, že mi pomůže také česko-slovenská parta, která je prý v Bostonu parádní," prohlásil nadšený Bakoš.


"Se Zdenem Chárou už jsem si volal, moc se na něj těším. Je to velký lídr a skvělý hokejista. S českými kluky se teprve budu poznávat, těším se také na ně. Teď v létě co nejlépe potrénuji, abych byl na novou výzvu co nejlépe připraven," dodal.

mm TN.cz