Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Špatná atmosféra

Němečtí fanoušci vypískali opory nároďáku. Nemohou jim odpustit!

Mesut Özil
Zdroj: Profimedia
Mesut Özil

Nejprve potyčka spoluhráčů na tréninku, pak utrápená výhra nad Saúdskou Arábií. Atmosféra v německém týmu před blížícím se mistrovství světa není dobrá. Fanoušci teď navíc vypískali dvě opory německého výběru - Mesuta Özila a Ilkaye Gündogana. Hráčům s tureckými kořeny nemohou odpustit to, že v květnu vyjádřili podporu při prezidentských volbách Recepu Erdoganovi.

Özil a Gündogan jsou sice němečtí reprezentanti, hlásí se však ke kontroverznímu tureckému prezidentovi Recepu Erdoganovi. Navíc se tím oba netají a tureckého prezidenta, který usiluje o své znovuzvolení, byli v květnu osobně podpořit.

 

 

"Mému ctěnému prezidentovi - s úctou Ilkay Gündogan," napsal záložník Manchesteru City Erdoganovi na věnovaný dres. Někteří němečtí fanoušci zejména proto Gündogana na mistrovství světa vidět nechtějí. Nepovažují ho za vlastence, který chce bojovat za Německo.

 

Özil je na tom o něco lépe, takový vzkaz Erdoganovi nenapsal, ale byl ho také navštívit a podpořil ho. "Fotbal a Německý fotbalový svaz ctí hodnoty, které Erdogan nedostatečně respektuje," uvedl v květnu šéf svazu Reinhard Grindel. Oba němečtí reprezentanti s tureckými kořeny museli na kobereček a manažerovi německého národního týmu všechno vysvětlovali.

 

Özil a Gündogan patří mezi opory Německa a bez nich by se v Rusku hrálo hodně špatně. To moc dobře ví trenér Joachim Löw, který ze setkání hráčů s tureckým prezidentem nevyvodil žádné závěry. Özila i Gündogana v přípravě normálně staví. Jenže v utkání se Saúdskou Arábií to oba rebelové schytali pískotem německých fanoušků (video níže).

 

 

Není to zdaleka jediná věc, která tak trochu rozkládá Němce před šampionátem zevnitř. Minulý týden se do sebe na tréninku navezli Antonio Rüdiger a Joshua Kimmich. Jejich strkanice vypramenila z osobního souboje, po kterém první jmenovaný sejmul na zem toho druhého. Rüdiger pak dokonce naznačoval úder pěstí.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2019 - Mikulov

   11:20

   Off-road Maraton (6)

   11:45

   Truck Racing Magazine (9)

 • Nova Sport 2

  • 02:05 04:35

   NBA: Toronto Raptors - New Orleans Pelicans

   04:35

   NBA: Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers

   09:00

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   10:40

   RunTour – Praha

   10:50

   Element (398)

   11:00

   MONETA Czech PGA Tour (6)

Celý Program