Výměna názorů

Atlet Holuša kritizoval MMA, bojovník mu vrátil úder s grácií

Jakub Holuša a Patrik Kincl
Zdroj: Profimedia
Téma:
UFC

MMA si v Česku získává stále více fanoušků, ne všichni tento boom ale chápou. Mezi nimi je i atlet Jakub Holuša, který nenazval bitvu v oktagonu sportem, nýbrž velkou show. Reakce na sebe nenechala čekat a elitní mílař dostal tvrdý direkt od zápasníka Patrika Kincla.

Česko během roku 2019 zažilo hned dvě obří MMA akce a obě byly v největší české hale vyprodány. Premiéru UFC v Praze navštívilo 16 583 diváků a na Oktagon 15 jich dokonce dorazilo kolem 20 tisíc.


To svědčí o obrovském nárůstu počtu příznivců, v posledních letech totiž o světě MMA málokdo věděl. Ne všichni jsou ale z tohoto bojového odvětví nadšení. „Já bych to nenazval sportem. Je to show a ne sport! Zamysleme se! Je pro naši generaci dobře, že většina společnosti šílí nad touhle akcí a kouká se, jak se kdo umí nejlíp mlátit?“ ptá se atlet Jakuba Holuša na Facebooku.


„A co naše děti? Neslyší a nevidí nic jiného než rozbitou hubu Karlose a neskutečnou výhru Laviho. Je dobře, že sledují, jak z lidí v kleci stříká krev a je to pro ně motivace k pohybu? Pojďme udělat vše pro to, aby naše děti nemusely chodit po závodě na chirurgii,“ nebral si servítky elitní český mílař.


A i když se ho zastala Monika Absolonová, našli se tací, kteří se s ním nepárali . „Podle mě, ty nejprimitivnější názory vždy vycházejí buď z hlouposti jedince, nebo neznalosti dané věci. Kubu jako sportovce respektuji a jako člověka neznám a jelikož se ho nechci dotknout, přikláním se k té druhé možnosti,“ začal svojí reakci bojovník Patrik Kincl.


Kubo, sorry, ale nepřijde mi, že by ti na sportujících dětech nějak extra záleželo. Spíš si je bereš jako štít. Možná se pletu, ale tvůj instagramový účet, kde na ně můžeš přímo působit a oslovovat je, k nim nijak nepromlouvá. Možná ti stačí jim jen nutit boty svého sponzora, ale osobně tam nevidím nic, čím bys jim nebo mě přibližoval krásu atletiky,“ opřel se do Holušy.


„Tím se dostávám na začátek tvého projevu, kde si stěžuješ na to, jak se MMA umí prezentovat a že by se atleti v tomhle směru měli učit. Tak příště klidně napiš, že tě se*e to, že atletika nemá takovou pozornost a neschovávej se za děti a tvůj de*ilní hashtag - #nechcemedetivkleci. MMA z nich rozhodně neudělá vraždící stroje. Naopak je může zachránit před průserama, naučit je respektu, disciplíně,“ konstatoval zápasník, který má ve světě MMA bilanci 22 výher a devíti porážek.


Aby vše ale pouze nevypadalo jako ostrý hejt, pozval Kincl Holušu na trénink. „Můžeme pokecat o trénování, zápasení, atletice anebo prezentaci na soc. sítích. Každopádně nebuď blbec a nejdřív něco poznej, než to začneš kritizovat. SPORTU ZDAR,“ ukončil diskuzi.

Anketa

Je podle vás MMA vhodný sport pro děti?

Hlasovalo 252 lidí.

Související témata:
hp TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: SPV - TPS

   16:00 18:00
   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   14:55 16:55
   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

Celý program