první slova česká střela

Pudilová mluvila o UFC v Praze! Co jí těší a co bude výhodou?

Lucie Pudilová
Zdroj: Viktor Gáborík
Lucie Pudilová

Potvrzeno. Po čtvrtečním tréninku přistál ve schránce managementu týmu Lucie Pudilové mail. Je to stoprocentní! I když už se o tom mluvilo dřív a o pražském galavečeru UFC zasvěcení věděli, tahle zpráva dala definitivu.

Česká bojovnice mezitím polykala další z tréninkových dávek, která jí má na prestižní událost připravit. V O2 areně se na konci února poprvé v oktagonu pod hlavičkou UFC představí domácímu publiku.

„Mě to samozřejmě těší,“ přiznala v rozhovoru pro NOVA Sport. „Jednou jsem bojovala v Evropě, ale jinak je to o velkých cestách. Normálně lítám na zápasy třeba i 12 hodin, takže teď to bude o něco jednodušší,“ vnímá jednodušší náročnost na přípravu.


Když zpráva o galavečeru Fight Night začala po česku kolovat, zaznamenala to i sama česká bojovnice ze svého okolí. „Je to opravdu trochu jiné. Ptají se už i známí, kamarádi, rodina. Takže jim asi budeme zařizovat i vstupenky. To je taky novinka oproti zápasům, které jsem v minulosti absolvovala,“ dodala.


Lucie Pudilová je aktuálně jediným českým jménem v UFC. Dokázala totiž přesvědčit vedení prestižní organizace a už před koncem prvního kontraktu dostala nabídku na pokračování smlouvy. To prý nebývá obvyklé.


„Její třetí zápas v prvním kontraktu se konal v Texasu v Austinu, nastupovala tehdy proti Sarah Morasové. Nastoupila v takovém stylu, že Kanaďanka neměla šanci a získala si tam obrovské jméno. A 14 dnů po zápase přistál na stole návrh další smlouvy na druhý kontrakt,“ vypráví její kouč Ladislav Erdelyi.


Čtvrté klání pak jen potvrdilo atraktivitu Lucie Pudilové pro světovou UFC. „Opět to bylo v Texasu, v Dallasu a i když to byl třetí zápas večera ze spodní karty, tak společně s Irene Aldanou získaly ocenění zápasu večera. To je na číslovaném turnaji obrovský úspěch,“ dodává Erdelyi.


Zda bude Lucie Pudilová jediným českým jménem na pražském galavečeru zatím není jisté. Přesto se spekuluje o některých jménech, které by v českém prostředí možná byly lákadlem.


Ladislav Erdelyi pak přibližuje faktory, podle kterých se v UFC vyjednává o možnosti startu na prestižních galavečerech. „Já bych to přál i dalším Čechům. Obdivuju každého zápasníka, ve všech úpolových sportech, však i já to mám za sebou. Ale hodně vše závisí na tom, jaký měli poslední zápas, jaké měli výsledky, ale i jak atraktivně jejich zápasy vypadaly.“

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   13:05 14:50
   14:50

   RunTour - České Budějovice

   15:00

   Fotbal: Orlando City SC - Los Angeles FC

   16:45

   Element (419)

   16:55

   Kayaking Kerala - Part 1

   17:20

   Kayaking Kerala - Part 2

 • Nova Sport 2

  • UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Vegas Golden Knights - Dallas Stars

   16:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   17:00

   Fotbal: San Jose Earthquakes - Minnesota United FC

   18:45

   Basketbal: Kyrie Irving - Kreativní zakončení 2015 - 2020

   19:00

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo – NEJ akce 2015 - 2020

Celý program