první slova česká střela

Pudilová mluvila o UFC v Praze! Co jí těší a co bude výhodou?

Lucie Pudilová
Zdroj: Viktor Gáborík
Lucie Pudilová

Potvrzeno. Po čtvrtečním tréninku přistál ve schránce managementu týmu Lucie Pudilové mail. Je to stoprocentní! I když už se o tom mluvilo dřív a o pražském galavečeru UFC zasvěcení věděli, tahle zpráva dala definitivu.

Česká bojovnice mezitím polykala další z tréninkových dávek, která jí má na prestižní událost připravit. V O2 areně se na konci února poprvé v oktagonu pod hlavičkou UFC představí domácímu publiku.

„Mě to samozřejmě těší,“ přiznala v rozhovoru pro NOVA Sport. „Jednou jsem bojovala v Evropě, ale jinak je to o velkých cestách. Normálně lítám na zápasy třeba i 12 hodin, takže teď to bude o něco jednodušší,“ vnímá jednodušší náročnost na přípravu.


Když zpráva o galavečeru Fight Night začala po česku kolovat, zaznamenala to i sama česká bojovnice ze svého okolí. „Je to opravdu trochu jiné. Ptají se už i známí, kamarádi, rodina. Takže jim asi budeme zařizovat i vstupenky. To je taky novinka oproti zápasům, které jsem v minulosti absolvovala,“ dodala.


Lucie Pudilová je aktuálně jediným českým jménem v UFC. Dokázala totiž přesvědčit vedení prestižní organizace a už před koncem prvního kontraktu dostala nabídku na pokračování smlouvy. To prý nebývá obvyklé.


„Její třetí zápas v prvním kontraktu se konal v Texasu v Austinu, nastupovala tehdy proti Sarah Morasové. Nastoupila v takovém stylu, že Kanaďanka neměla šanci a získala si tam obrovské jméno. A 14 dnů po zápase přistál na stole návrh další smlouvy na druhý kontrakt,“ vypráví její kouč Ladislav Erdelyi.


Čtvrté klání pak jen potvrdilo atraktivitu Lucie Pudilové pro světovou UFC. „Opět to bylo v Texasu, v Dallasu a i když to byl třetí zápas večera ze spodní karty, tak společně s Irene Aldanou získaly ocenění zápasu večera. To je na číslovaném turnaji obrovský úspěch,“ dodává Erdelyi.


Zda bude Lucie Pudilová jediným českým jménem na pražském galavečeru zatím není jisté. Přesto se spekuluje o některých jménech, které by v českém prostředí možná byly lákadlem.


Ladislav Erdelyi pak přibližuje faktory, podle kterých se v UFC vyjednává o možnosti startu na prestižních galavečerech. „Já bych to přál i dalším Čechům. Obdivuju každého zápasníka, ve všech úpolových sportech, však i já to mám za sebou. Ale hodně vše závisí na tom, jaký měli poslední zápas, jaké měli výsledky, ale i jak atraktivně jejich zápasy vypadaly.“

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - New England Revolution

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: RC Lens - FC Nantes

   12:50

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace 1

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Anglie - Irsko

   09:00 10:45
   10:45

   Draft NBA 2020

   11:05

   King of the Court - Men

   11:30

   Engadin Wind - Documentary

   12:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   12:50

   NBA - akce měsíce

Celý program