cenné zkušenosti

Ashley Young z Interu Milán se podělil o rady a postřehy z centra nákazy

Ashley Young
Zdroj: Profimedia
Ashley Young
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 25. 3. 2020
Téma:

Itálie v současné době trpí nákazou koronavirem nejvíce ze všech zemí na světě, minimálně co se počtu úmrtí týká. Město Milán se nachází v jedné z nejhůře postižených oblastí, a právě tam nyní po přestupu do Interu žije anglický fotbalista Ashley Young. Ten pod svůj příspěvek na twitteru rozepsal vlákno, ve kterém sdílel postřehy a rady, jak bojovat s nákazou.

Levý záložník či obránce Ashley Young je známý především svým dlouholetým působením v Manchesteru United, ale také v anglické reprezentaci. V lednu letošního roku přestoupil z Manchesteru do Interu Milán, a nyní tak žije v epicentru šířícího se koronaviru.


Young na svůj twitterový profil umístil příspěvek, pod který vložil několik rad, jak se vyvarovat nakažení. Narozdíl od ostatních sportovců, kteří často zmiňují pouze základní rady typu: "Noste roušky, myjte si ruce a buďte co nejvíce doma," se Angličan podělil o praktické rady ze života.

"V Itálii je návštěva supermarketu překvapivě klidná... žádné boje o jídlo, žádné vybrakované regály a hlavně žádný omezující personál, který by limitoval váš nákup. A téměř pokaždé je to pouze jedna osoba za celou domácnost!" uvedl Young na začátek zajímavé postřehy z Itálie.


"Vytváření front před supermarketem je standard, ale ne kvůli kvůli hamižnosti lidí. Supermarkety mají omezený počet lidí, kteří smějí najednou dovnitř, aby nebyly přeplněné! Takže čekejte a buďte trpěliví, jesli to tak dělá i váš supermarket," radí bývalý hráč Aston Villy nebo Watfordu.


"Pokud musíte do výtahu, choďte tam pouze s jedním dalším člověkem. Vždy dvě osoby na jeden výtah. Stůjte na opačných stranách výtahu a dívejte se do zdi. Nedýchejte směrem k cizím lidem."


"Vždy používejte rukavice od chvíle, kdy vystoupíte z auta. Nechcete se dotýkat vozíků či jiných věcí, kterých se před vámi dotkl někdo jiný. Nechte si na sobě rukavice, dokud se nevrátíte zpátky do auta."


"Vždy používejte roušku nebo šátek na překrytí nosu a pusy!"


"U pokladny si vždy držte dostatečnou vzdálenost. Nechte si vozík za sebou, když ho vykládáte, aby se k vám nikdo nemohl dostat moc blízko.""Nevykládejte svůj nákup na nákup někoho jiného, udělejte si mezeru, aby se žádná z vašich věcí nedotkla něčeho jejich. My tady nesmíme vykládat nákup, než osoba před náma nezaplatila."


"Může to znít drsně, ale chovejte se ke všem mimo vaší domácnost, jako by ten virus měli, nikdy prostě nevíte!!!"


"A hlavně zůstaňte v bezpečí! To je to, co tu děláme, není to přehnaná reakce, je to jen udržení bezpečnosti. A pamatujte, že i ostatní by se na vás měli také takto dívat. Není to nic hrozného, jen je to způsob jak si držet dostatečnou vzdálenost, což může zachránit životy,"
doplnil na závěr Young.Youngův tweet sklidil obrovský úspěch co se týče počtu sdílení, lajků i pochvalných komentářů. Jeden z fanoušků třeba napsal: "Ashley Young dává lepší rady než britská vláda".

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 16:20 17:00

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   21:15

   UFC Greatest Fights (4)

Celý Program