Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 21. 3. 2018
Evropská liga Politické rozbroje

Arsenal v Moskvě bez fanoušků? Klub ze strachu nepořádá výjezd!

Fanoušci Arsenal
Zdroj: Profimedia

Kauza Skripal už má dopad i na sport, konkrétně pak na fotbal. Rusko versus Anglie, tyto dva národy jsou teď kvůli otravě bývalého sovětského špiona na ostří nože. Není se pak čemu divit, že fanoušci Arsenalu a CSKA Moskvy nevyhlíží vzájemné čtvrtfinále Evropské ligy zrovna růžově. Anglický klub dokonce z důvodu bezpečnosti nebude prodávat oficiální zájezdový balíček na zápas do Ruska.

Téměř před třemi týdny byl ve Velké Británii spolu se svojí dcerou otráven bývalý ruský a britský tajný agent Sergej Skripal. Případ se vyšetřuje jako pokus o vraždu a jelikož se nervový jed Novičok, kterým byl čin spáchán, vyvíjí v Rusku, velká část Anglie se přiklání k tomu, že za činem stojí právě ruská vláda. To mezi lidmi vyvolalo velké emoce, které teď přešly i na sport.
 


Zápas v Moskvě se přitom uskuteční až 12. dubna, fanoušci Arsenalu se ale obávají potencionálního nebezpečí ze strany ruských fanoušků. Příznivcům severolondýnského klubu bude přiděleno okolo 3500 lístků, to ale neznamená, že nemůžou nastat vzájemné konflikty.


Zatímco klub pro jistotu nepořádá oficiální výjezd na zápas a zahraniční zastupitelství dokonce apeluje na fanoušky Gunners, aby si cestu do Ruska pořádně rozmysleli, řídící orgán evropského fotbalu UEFA vidí celou věc úplně jinak.

 


"UEFA je sportovní organizace, jejímž cílem je propagovat a rozvíjet fotbal. V důsledku toho jsme odhodláni zůstat politicky neutrální a nebudeme se zapojovat do vládních záležitostí," uvedl mluvčí UEFA v oficiálním prohlášení a dodal, že organizace nevidí jediný důvod, proč organizaci přesouvat na bezpečnější místo.

 

Je tak dost možné, že fanoušci Čehova Arsenalu dají přednost bezpečnějšímu prostředí, a hráči se budou muset obejít bez obvyklé podpory.

nce TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:35 12:30

   Ligue 1 Highlights (33)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (8)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   15:00

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   16:45

   Teleshop

 • Nova Sport 2

  • 11:10 12:50

   SSC Neapol - Arsenal FC

   12:50

   Proběhni.se 2019

   13:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   15:00

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

   16:25

   Off-road Maraton (1)

   16:50

   Truck Racing Magazine (2)

Celý Program