solidní odpověď

Arsenal se ho radši zbavil. Teď dal fracek Gnabry čtyři góly v Lize mistrů!

Serge Gnabry
Zdroj: Profimedia
Serge Gnabry
Téma:

Hrdinou úterního večera ve fotbalové Lize mistrů se stal Serge Gnabry z Bayernu. Dát čtyři góly za jediný zápas a ještě do sítě Tottenhamu na jeho hřišti? Klobouk dolů. A to se ho před třemi lety zbavil Arsenal jako nepotřebného…

Dnes má hodnotu 60 milionů eur. Před třemi lety ho Arsenal prodal do Werderu Brémy za 5 milionů. Anglie mu prostě k srdci nepřirostla. Vyrůstal v německém Weissachu, brzy si ho vyhlédl Stuttgart a když se projevil jeho talent, tak si ho vytáhl právě Arsenal.


Jak se později ukázalo, byl to krok vedle. V Gunners si nezahrál, tak ho poslali na hostování do West Bromwiche, aby se trochu obouchal. Jenže trenér Tony Pulis by mohl vyprávět, jak komplikovaná byla spolupráce s mladíkem, který má tátu z Pobřeží Slonoviny a mámu z Německa.

„Aktuálně nemá takovou výkonnost, aby mohl za West Brom hrát,“ nechal se slyšet. Serge Gnabry odehrál za West Bromwich tři zápasy a pakoval se.


Nakonec byl řešením návrat zpátky do Německa. Arsene Wenger byl rád, že problémového kluka prodal za 5 milionů eur.


Doma v Německu se přece jen začalo dařit. Po trase Brémy – Hoffenheim se dostal do Bayernu a našel společnou řeč s trenérem Niko Kovačem. Zbytek znáte. Čtyři góly do sítě Tottenhamu mohou být odpovědí anglickému prostředí, které Gnabry rád neměl.

"Těžko to vyjádřit slovy, vyhrát 7:2... Nikdo z nás si to před zápasem ani nedokázal představit. Navíc, dát čtyři góly je tak úžasné. Jdeme si užít večer," usmíval se po zápase hrdina zápasu.


Mimochodem, čtyři góly v Lize mistrů nastřílel anglickému týmu naposledy Lionel Messi v roce 2010, když Barcelona zničila Arsenal 4:1. Posledním čtyřgólovým střelcem byl v roce 2015 Cristiano Ronaldo. To už je slušná společnost…
 

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   17:00 18:45
   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

Celý program