Arsenal potvrdil výhru z derby, United uspěli gólem z nastavení!

Skok Aleš
Aleš Skok
Aktualizováno 23:16
29.12. 2020 23:07

Pět zápasů má na programu už 16. kolo anglické Premier League. V jednom z nich potvrdil Arsenal zlepšující se formu, když dokázal zvítězit na hřišti Brightonu. V akci byl i Tomáš Souček. West Ham ale pouze remizoval se Southamptonem 0:0. Manchester United se na domácím hřišti hodně natrápil s Wolves, které zdolal až gólem ze třetí minuty nastavení.

První větší šanci v zápase Brightonu s Arsenalem si připsali domácí. Ve 37. minutě vypálil rychle Džahánbachš, ale Leno senou práskl na zem a svůj tým podržel.

Ve druhých 45 minutách už naopak vládli hřišti hráči londýnského Arsenalu. Obrovskou tutovku měl Aubameyang, který z bezprostřední blízkosti ale nepropálil Sáncheze. Jediná branka tak přišla v 66. minutě. V tu samou minutu Alexandre Lacazette naskočil na hřiště, ve vápně ho našel Saka a prvně jmenovaný si zpracoval míč a skóroval.

Hosté už si zápas pohlídali a zvítězili podruhé v řadě a vzdalují se sestupovým vodám.

United se na Old Trafford hodně natrápili s Wolverhamptonem. To rozhodl až ve třetí minutě nastavení Marcus Rashford. Jeho střelu tečoval před Patríciem Saisse, který byl do té doby naprosto výborný.

Manchester se díky tomuto vítězství dostal na druhé místo tabulky a ztrácí dva body na první Liverpool. Wolves jsou dvanáctí.

Do akce šel i West Ham a v jeho dresu také Tomáš Souček. Vladimír Coufal zůstal tentokrát na lavičce. Kladiváři mohli skórovat pět minut před koncem, ale skvělý zákrok předvedl McCarthy. Zápas nakonec skončil bez branek.

V naprosté pohodě zvládl svůj duel Leeds, který nastoupil proti West Bromwichi. Hosté zvládli skvěle první poločas, ve kterém nastříleli čtyři branky a bylo prakticky po zápase. Ve druhé půli upravili na konečných 5:0.

Úterní výsledky Premier League:

Brighton & Hove Albion FC - Arsenal FC 0:1 (0:0)
Branky: 66. Lacazette.

Burnley FC - Sheffield United FC 1:0 (1:0)
Branky: 32. Mee.

Southampton FC - West Ham United 0:0 (0:0)

West Bromwich Albion - Leed United 0:5 (0:4)
Branky: 9. Sawyers (vla.), 31. Alioski, 36. Harrison, 40. Rodrigo, 72. Raphinha.

Manchester United - Wolverhampton Wanderers 1:0 (0:0)
Branky: 90+3. Rashford.