fotbal drsný osud

Arsenal nabídl pomoc bývalé opoře. Potřebuji Boha, řekl Eboué!

Emmanuel Eboue
Zdroj: Profimedia
Téma:

Jméno bývalého fotbalisty Arsenalu Emmanuela Ebouého se v posledních dnech objevuje snad na všech sportovních stránkách. A není divu, bývalý reprezentant Pobřeží slonoviny, opora Arsenalu a spoluhráč Tomáše Rosického je podle svých slov úplně na dně. Londýnský velkoklub teď nabízí čtyřiytřicetiletému hráči pomoc.

Měl pohádkový život, o kterém by snil kdekdo. Jenže jak už to v profesionálním sportu občas bývá, sláva a balíky peněz sebou nesou i rizika v podobě špatných kamarádů, nikdy nekončících večírků a dalších kratochvílí.

 

 

Eboué hrál v Arsenalu, nebo tureckém Galatasaray a rozhodně ne zadarmo. Naopak, za svoji bohatou kariéru si vydělal slušné peníze. Ale teď tenhle čtyřiatřicetiletý chlapík nemá nic!

 

A co víc, nejspíš si nemůže ani opakovat známé pořekadlo, že nejdůležitější je přeci to zdraví, protože na podzim letošního roku se do světa rozšířila zpráva o tom, že Emmanuel Eboué, bývalá hvězda Arsenalu je HIV pozitivní! To sice fotbalista nikde sám nepotvrdil, ale jen on sám ví, jak to vlastně je.

 

Nedávno mu navíc zemřel dědeček, který ho vychovával a jeho bratr nepřežil autonehodu. Manželka ho i s dětmi opustila a tak už depresemi zmítaného fotbalistu napadaly i myšlenky na sebevraždu.

 

"Potřebuji pomoc Boha. Ten mě jediný může zbavit myšlenek na sebevraždu. Hlavně mě bolí to, že se nemohu vidět s dětmi, zejména teď, když je čas Vánoc. Dříve mi alespoň volaly, teď už nejsme vůbec v kontaktu,“  prohlásil nedávno pro bristký web Mirror.

 

Bůh ho nejspíš zatím nevyslyšel, ale jeho bývalý zaměstnavatel z Londýna ano.

 

"Jsme zdrceni ze zpráv, které jsme slyšeli o Emmanuelovi a moc nás to mrzí. Pokusíme se najít cestu, jak bychom mu mohli pomoci," prohlásil tiskový mluvčí Arsenalu .

mm TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program