sportovní skandál

Armstrong se přiznal k dalšímu dopingu, může přijít i o titul z MS

Lance Armstrong
Zdroj: Profimedia
Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 19. 5. 2020

Jeden z největších sportovních skandálů historie dostává další rozměr. Slavný cyklista Lance Armstrong, jenž kvůli dopingu přišel o všech sedm rekordních triumfů na Tour de France, opět promluvil. V chystaném dokumentu americké televize ESPN mimo jiné prozradil, že s dopingem začal už ve 21 letech, tedy ještě před vítězstvím na mistrovství světa v roce 1993. I o tento titul tak nyní může přijít.

Americký cyklista byl sportovní ikonou, který dokázal porazit rakovinu varlat a následně získat unikátních sedm vítězství v řadě na Tour de France.
 

Jeho rekordní úspěch se však proměnil v dopingový skandál, když mu v roce 2012 po vyšetřování Americké antidopingové agentury byly všechny tituly odebrány a sám Lance Armstrong následně přiznal v emotivním rozhovoru s moderátorkou Oprah Winfreyovou, že skutečně dopoval.
 


 

"Nejjednodušší je říct, že to je, když nejednáte podle pravidel. Dostávali jsme vitaminové injekce a další věci? Ano, ale nebylo to zakázané. Vždycky jsem věděl, co dostávám, vždycky jsem to byl já, kdo o tom rozhodl," vyjádřil se k definici dopingu 48letý bývalý cyklista.
  

V chystaném dokumentu však také přiznal, že si zakázanými látkami pomáhal už ve svých jednadvaceti letech, tedy i před vítězstvím na mistrovství světa v Oslu v roce 1993, kde vyhrál jako nejmladší jezdec v historii. Tento titul mu byl jako jeden z mála ponechán, nyní by však mohl i o tento triumf přijít.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Florbal: SPV - TPS

   16:00 18:00
   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

   21:35

   Off-road Maraton (2)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   16:55 18:55
   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

   01:35

   NBA: Miami Heat - Boston Celtis

Celý program