Gól v čase 59:59,9! Obhájci Stanley Cupu padli, mizérie Bostonu pokračuje

Vítězný gól Nazema Kadriho v čas 59.59,9.
Zdroj: NHL media
Jiří Průša, Tomáš Rambousek
Publikováno 3. 8. 2020
NHL

Hokejový program NHL v noci z neděle na pondělí měl na pořadu i duel Philadelphie s Bostonem ve skupině o umístění. Pastrňák a spol. ale Voráčkův tým nestačili. První vítězství berou Arizona, Columbus i Minnesota. Colorado vyhrálo nad St. Louis gólem v čase 59:59,9.

Duel Arizony s Nashvillem rozhodla kuriózní branky Olivera Ekmana- Larssona. Střela zadáka Arizony se odrazila nejprve od Kyla Turrise, poté od Matta Duchenea a následně puk doplachtil přes Sarose do nashvillské brány.

V průběhu první periody si Arizona vypracovala tříbrankové vedení. Kesselova střela ještě přes Sarose neprošla, ale Dvorak si s dorážkou poradil. Třetí gól poté přidal Clayton Keller z přesilové hry. Na poslední chvíli korigoval skóre tři vteřiny před přestávkou Filip Forsberg. Jeho přesilovkovou střelu vyrazil Kuemper pouze do Ekman-Larssona, od něhož se puk odrazil zpět do brány.

Kuriózní gól Olivera Ekman-Larssona:

Druhá třetina se dlouho hrála bez gólu, to ale v oslabení změnil Michael Grabner. Dostal se do samostatného nájezdu a Sarose překonal perfektním bekhendovým blafákem.

Do poslední části měli Predátoři skvělý vstup, když po 30 sekundách skóroval Ellis od modré čáry. Další branku přidal poté Forsberg po skvělé přesilovkové kombinaci. I když se Nashville snažil o vyrovnání. Kuempera počtvrté překonat nedokázal, a tak se vedení v sérii ujala Arizona.

Druhý zápas obstaraly celky Bostonu Bruins a Philadelphie Flyers. Oba celky mají play-off jisté, takže tento zápas nepatřil do vyřazovací části, nýbrž do skupiny, kde se hraje o nasazení.

Za Boston v bráně nastoupil Halák, jelikož Rask kvůli zranění chyběl. Na lavičku náhradníků se tak posadil český brankář Daniel Vladař. Vlažný začátek zpestřila Girouxova tyč z přesilové hry, gól ale v první části nepadl.

To v druhé třetině padly hned čtyři branky. Raffl a Thompson poslali Flyers do dvoubrankového vedení. Minutu před přestávkou snížil Wagner, jenže Boston jednobrankový rozdíl neudržel, jelikož o pouhých 8 vteřin později dal branku na 3:1 Phil Myers, asistoval mu Jakub Voráček.

Výkon Bostonu v třetí třetině vypadal velmi odevzdaně. V průběhu poslední části se za Flyers prosadil ještě Laughton. Boston poslední tři a půl minuty zkusil hrát bez brankáře, ale k žádné další brance už to nevedlo.

Nevídaný konec byl k vidění v utkání Colorada se St. Louis, kde vstřelil rozhodující branku Nazem Kadri s klaksonem třetí třetiny. Avalanche díky němu využili přesilovku a vyhráli 2:1. Puk se za záda brankáře Jordana Binningotna dostal opravdu jen jedinou desetinu vteřiny před koncem zápasu.

Kadriho vítězný gól v čase 59:59,9.

V brance Colorada začal dohrávanou sezonu Němec Philip Grubauer, český gólman Pavel Francouz zůstal na střídačce.

Naprázdno vyšlo Toronto, které si v prvním utkání předkola vylámalo zuby na finském brankáři Joonasovi Korpisalovi. Ten chytil jen Austonu Matthewsovi šest střel, celkově ale Columbus domácí Maple Leafs přestřílel. Vítězný gól dal na začátku třetího dějství Cam Atkinson, výhru pečetil do prázdné brány Wennberg.

Výsledky zápasů NHL v noci z neděle na pondělí:

Nashville Predators - Arizona Coyotes 3:4 (1:3, 0:1, 2:0)
Branky: 20. a 49. Forsberg, 41. Ellis - 8. Ekman-Larsson, 11. Dvorak, 16. Keller, 37. Grabner. Stav série: 0:1.

Toronto - Columbus 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 42. Atkinson, 60. Wennberg. Stav série: 0:1.

Vancouver - Minnesota 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky. 3. Fiala, 31. a 60. Spurgeon.

Skupina o nasazení do play off:

Colorado - St. Loius 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 46. Graves, 60. Kadri - 17. Perron.

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 39. Wagner - 26. Raffl, 30. Thompson, 39. P. Myers (VORÁČEK), 45. Laughton.

• MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

09:05 10:00