Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

slavná 68 velká výzva

ANKETA: MS v Rusku, to je pro Jágra lákadlo. Chcete ho v repre?

Jaromír Jágr
Zdroj: profimedia.cz
Jaromír Jágr

Po loňském mistrovství světa prohlásil, že v reprezentaci nadobro končí. Všichni ale dobře vědí, že Jaromír Jágr svá rozhodnutí často mění, navíc má rád výzvy. A hrát ve 44 letech na šampionátu v Rusku, kde pár let působil, to by byla sakramentsky velká výzva! Přijme ji slavná 68?

Všichni ho dobře známe. Jaromír Jágr, to je prostě nezmar. Ale v dobrém slova smyslu. Když reprezentace prohrála na světovém šampionátu v roce 2014 v Bělorusku utkání o třetí místo, vzkázal, že dres národního týmu už neoblékne. Asi ale tušíte, že si to nakonec rozmyslel. A není se co divit.

Anketa

Chtěli byste, aby jel Jaromír Jágr na světový šampionát do Ruska?

Hlasovalo 2896 lidí.

Vidina zahrát si o medaili na šampionátu doma, v České republice, mu prostě nedala spát. Proto kývnul na nabídku kouče a svého spoluhráče ze zlatého olympijského turnaje v Naganu Vladimíra Růžičky a do Prahy přijel.


A nikdo nelitoval. Jágr byl prostě famózní, což neocenili jen fanoušci. Legendární útočník s 68 na dresu byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého turnaje! Na jeho konci ale zažil znovu malé zklamání. Stejně jako v Bělorusku bral s týmem další bramborovou medaili za 4. místo.

Jaromír Jágr
Zdroj: profimedia.cz Jaromír Jágr


Možná i kvůli tomu se rozhodl znovu vypustit do světa zprávu, že tentokrát už šlo opravdu o jeho derniéru v národním týmu. Ale víme, jak to u Jágra chodí.


I proto se teď, když s Floridou ztroskotal v úvodním kole play off s New Yorkem Islanders, fanoušci ptají, zda znovu uvidí svůj idol v reprezentaci. Letos se sice mistrovství světa nehraje v Praze, ale i Rusko je pro Jágra mimořádně atraktivní lokalitou. Vždyť v Omsku strávil tři a půl roku. A není tajemstvím, že tamní fanoušci by ho na ledě jistě rádi viděli.Před Jágrem tak stojí výzva jako hrom! Jistě, v únoru oslavil už své 44. narozeniny, ale na jeho výkonech to v letošní sezoně nebylo znát. V zámořské NHL staršího hráče nenajdete, přesto kladenský odchovanec jasně ukázal, že se dokáže vyrovnat i daleko mladším borcům. A nejen vyrovnat.

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia Jaromír Jágr


Stačí se podívat na statistiky. Z Floridy nikdo v základní části nenasbíral víc bodů, právě Jágr byl tím, kdo se zasloužil o to, že Panthers nasbírali v letošní sezoně vůbec nejvíc bodů ve své historii. Vyhráli Atlantickou divizi a prošli do play off. Tam sice tým vedený nestárnoucím veteránem nestačil na Islanders, ale i tak může Jágr sezonu hodnotit jako úspěšnou. A končit nehodlá."Chci hrát dál, to je jasné," řekl Jágr po vyřazení. Teď si bude chtít pár dní odpočinout, pak ale zřejmě dojde na telefonát od trenérů reprezentace. Pro národní tým by byl na květnovém světovém šampionátu velkou posilou.


pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:00 23:05

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: New York Rangers - Pittsburgh Penguins

   01:00

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   01:35

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   Grand Slam of Darts 2019

   00:00

   NBA: Utah Jazz - Brooklyn Nets

   02:00

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - Falco Szombathely

   03:40

   Element (400)

   03:55

   NBA – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks

Celý Program