Arsenal Zemětřesení v klubu

ANKETA: Je správně, že Wenger odchází? A kdo ho nahradí?

Arsene Wenger
Zdroj: Profimedia
Arsene Wenger

Arsenal oficiálně ohlásil, že se po dlouhých 22 letech rozloučí s Arsénem Wengerem. Fanoušci a bývalí hráči jsou z tohoto rozhodnutí rozpolcení. Někteří Francouzi děkují za jeho službu klubu. Jiní zase tvrdí, že klub měl opustit už před několika lety. Už na dnešní večer ohlásil majitel klubu Ivan Gazidis tiskovou konferenci, na které možná oznámí jméno nového manažera.

Více než dvě dekády v klubu a sedmnáct vyhraných trofejí. To je ve zkratce kariéra Arséna Wengera v Arsenalu. Zvláště úvod jeho působení se dá považovat za velice úspěšný, vždyť během osmi let klub vyhrál třikrát Premier League a čtyřikrát triumfoval v FA Cupu a Community Shield.
 

Jenže zvláště poslední roky Wengerova působení jsou poněkud rozporuplné. Mezi lety 2005 a 2014 klub pod jeho vedením nedokázal získat žádnou trofej a letos se nejspíš opět nedokáže přes ligovou soutěž probít do Ligy mistrů. 

Anketa

Je správně, že Arsenal opouští Arséne Wenger?

Hlasovalo 88 lidí.

A názory na jeho osobu se tak různí i mezi osobami, které mají ke klubu blízko. Paul Merson, komentátor stanice Sky Sports a bývalý Wengerův svěřenec, považuje načasování jeho odchodu za perfektní. „Neuvěřitelně předběhl svou dobu a nepochybně svým svěřencům prodloužil jejich kariéry. Hrál jsem pod ním necelý rok, ale měl jsem tu nejlepší fyzičku v kariéře,“ vzpomněl si na dobu své aktivní kariéry bývalý anglický reprezentant.
 

Do Wengera se naopak opřel Stewart Robson, bývalý záložník klubu, který ho nazval diktátorem. „Byly to skvělé časy, ale jako spousta diktátorů si myslel, že on sám se měnit nemusí, i když mu hodně lidí říkalo opak,“ řekl britským médiím.
 

V Anglii se už řeší, kdo bude jeho nástupcem. Šéf skautingu Sven Minslat údajně prosazuje angažování německého trenéra, o víkendu se měl sejít s trenérem Schalke Domenicem Tedescem. Často se zmiňuje i jméno Juliana Nagelsmanna z Hoffenheimu, Thomase Tuchela, který naposledy vedl Borussii Dortmund, či německého reprezentačního kouče Joachima Löwa.
 

Podle informací The Telegraph by si sportovní ředitel klubu Raul Sanllehi přál spíše trenéra z Pyrenejského poloostrova. Nejvíce by stál o Luise Enriqueho, ale překážkou by mohly být jeho vysoké finanční nároky. 

Anketa

Kdo by měl být novým trenérem Arsenalu?

Hlasovalo 99 lidí.

V záloze má Mikela Artetu, který se momentálně zaškoluje u Pepa Guardioly na pozici asistenta trenéra v Manchesteru City. Nespornou výhodou by mu byla znalost prostředí, vždyť v klubu pět let hrál.
 

Favoritem britských sázkových kanceláří je ale Brendan Rodgers, severoirský trenér se zkušenostmi z Premier League, momentálně trenér skotského Celticu. Špatně si podle kurzů nevede ani Patrick Vieira, který s Wengerem zažil jeho nejúspěšnější éru v klubu. „Určitě má potenciál, jednou mě může v klubu nahradit,“ řekl včera médiím na jeho adresu samotný Arséne Wenger.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Winter Games - Freeski & Snowboard

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   NHL: Colorado Avalanche - Detroit Red Wings

   14:50

   Marek Hyka - Hlavou dolů (2)

   15:05

   Element (405)

   15:20

   SkiTour 2020 – Bedřichovský Night Light Marathon

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:45

   NBA 360

   13:45

   NBA: Boston Celtics - Los Angeles Lakers

   15:50

   UFC 246: McGregor vs. Cowboy

   17:55

   Basketbal: Teksüt Bandirma - RASTA Vechta

   19:50

   Cape Pioneer - Part 2

   20:15

   Winter Games - Freeski & Snowboard

Celý Program