Bundesliga

Ani Schickův gól nestačil. Mohuč předvedla stíhací jízdu, Pavlenka má nulu

Richard Wagner
13.2. 2021 17:26

Sobotní odpoledne v německé Bundeslize se neslo ve znamení dělby bodů. Všechny čtyři odpolední zápasy totiž skončily remízou.

A přitom v Leverkusenu to tak vůbec nevypadalo. V 84. minutě totiž po drzém průniku zvýšil na 2:0 Patrik Schick a zdálo se, že domácí mají vše pod kontrolou.

Jenže Mohuč v samotném závěru a v nastavení dokázala srovnat na konečných 2:2 a vybojovala tak na cestě k záchraně důležitý krok.

Stejným výsledkem dopadlo také střetnutí Hoffenheimu v Dortmundu. Hosté s Pavlem Kadeřábkem v sesta ě vedli od 51. minuty 2:1, remízu zajistil devět minut před vypršením hracího času Haaland.

Skvěle si vedl také brankář Jiří Pavlenka, který udržel čisté konto a dopomohl svým Brémám k remíze s Freiburgem. Celý zápas odehrál v sestavě Werderu i Theodor Gebre Selassie.

Jen na lavičce tentokrát zůstal Vladimír Darida. Jeho Hertha nakonec po čtyřzápasové šňůře bez bodu uhrála alespoň remízu ve Stuttgartu.