kolébka bez fotbalu

Ani Anglie neodolala! Do dubna se nebude hrát ani Premier League

Pepe Reina si minimálně do 4. dubna nezachytá
Zdroj: Profimedia
Richard Wagner
Richard Wagner
13.3. 2020 12:18
Téma:

Ačkoliv se ještě ve čtvrtek hrál ostrovní fotbal s diváky a proklamovalo se pokračování ročníku, několik nákaz ve velkých klubech plány okamžitě zhatilo. Na společném jednání zástupců elitních anglických soutěží došlo k jednomyslnému souhlasu a ani v Anglii se nebude hrát, a to minimálně do 3. dobna.

Zdálo se, že anglického fotbalu se pandemie netýká. Ještě ve středu bojoval Liverpool proti Atléticu Mardid před plnými tribunami a i o den později se v Glasgow povedlo zaplnit stadion.

 

A protože si na ostrovech nedávali pozor, přišla tvrdá rána do týla! Nákazu koronavirem potvrdil trenér Arsenalu Mikel Arteta a záhy také mladý útočník Chelsea Callum Hudson Odoi. Záhy přišla znepokojující zpráva i z Evertonu, kdy se potvrdil virus COVID-19 u blíže neurčeného hráče. 

Záhy se depeše o symptomech vydaly do světa z Bournemouthu. Netečná fotbalová velmoc tak musela jednat velmi rychle a výsledkem je očekávaný rezultát. Přerušení elitních soutěží by mělo trvat prozatím do prvního dubnového víkendu.

 

"Kromě toho se klubům doporučuje, aby na dobu neurčitou pozastavily všechny nepodstatné činnosti, které mimo jiné zahrnují vystupování hráčů na veřejnosti, návštěvy tréninků či setkání fanoušků," píše se v oficiálním záznamu z jednání.

Nařízení se činným orgánům nepřijímalo lehce, ale stejně jako v ostatních případech, i v Anglii nakonec vyhrálo zdraví hráčů a členů klubů. 

 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   03:05 05:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Pobouření

   10:00

   Evropská liga - Nejhezčí góly podzimu

   10:25

   Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

 • Nova Sport 2

  • NHL: Pittsburgh Penguins - New York Rangers

   09:00 10:45
   10:45

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

Celý program