tradiční problém

Anglie před kvalifikací řeší rasismus. Odejdeme ze hřiště, tvrdí Abraham

Tammy Abraham
Zdroj: Profimedia
Tammy Abraham

Fotbalisty Anglie čeká trip po východní Evropě. Před utkáními v Česku a v Bulharsku se nechal slyšet útočník Tammy Abraham, že pokud bude tým rasisticky urážen, odejde ze hřiště.

Abrahama čeká návrat do reprezentace po dvou letech, nicméně vedle fotbalu řeší i problém rasismu.


Podle hráče londýnské Chelsea je jediná cesta, jak proti rasismu na tribunách bojovat, a to je okamžité opuštění hřiště.
Anglický tým dokonce tento problém řešil na pondělním srazu. „Měli jsme na toto téma schůzku a domluvili jsme se, jak tuto situaci budeme řešit. Náš kapitán Harry Kane dokonce sdělil, že pokud to nastane a společně odejedeme ze hřiště,“ vyprávěl Abraham deníku The Guardian.


Tammy Abraham prožívá bouřlivou sezonu. Je zpět v Chelsea několika hostováních v Bristolu, Swansea a Aston Ville a když neproměnil penaltu v evropském Superpoháru proti Liverpoolu, byl na sociálních sítích rasově napadán.


"Řešil jsem to nejlepším možným způsobem, držel jsem se dál od Twitteru a všech sociálních médií a trávil jsem čas se svými spoluhráči a rodinou,“ vyprávěl.


Nyní se ale obává rasismu zejména na hřišti Bulharska. Právě bulharští fandové byli potrestáni za své nevhodné chování v kvalifikačních zápasech v Česku a doma s Kosovem. Stadion Levski má dokonce pro utkání s Anglií částečně uzavřené tribuny.


O odchodu kvůli rasistickým pokřikům v Česku řeč nebyla. Snad tedy fandové v pražském Edenu nedají důvod Angličanům hřiště opustit.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks

   23:45

   Element (402)

   23:55

   Basketbal: Turk Telekom - SIG Štrasburk

   01:30

   adidas Rockstars

   02:05

   NHL: Edmonton Oilers - Buffalo Sabres

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NBA: Brooklyn Nets - Denver Nuggets

   23:35

   NBA - akce měsíce

   23:45

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Füchse Berlin

   01:15

   UFC Reloaded (7)

   02:00

   UFC Reloaded (8)

   02:50

   Florbal: TPS - Nokian KrP

Celý Program