Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

liga národů zápas ve španělsku

Angličtí fanoušci byli jako smyslu zbavení! Po výhře napadli policisty

Zdroj: SNTV

Fotbalisté Anglie po dlouhých 15 letech vybojovali vítězství na půdě Španělska a v Lize národů poprvé naplno bodovali. Výhra měla bohužel horší dohru, protože angličtí fanoušci řádili v ulicích Sevilly, jako kdyby byli smyslu zbavení a napadli několik policistů.

Alkohol, fotbal a cizí prostředí. To je zkrátka kombinace, která na fanoušky z Ostrovů působí jako červený hadr na býka. Nejinak tomu bylo ve španělské Seville, kde se utkání mezi oběma fotbalovými velmocemi odehrávalo.
 


 

Po jeho konci vyrazili Angličané do ulic a začali dělat pořádný nepořádek. Rozbíjeli okénka u aut a poté dokonce napadli několik desítek policistů.

 

"Je to neakceptovatelné. Je nám líto, že se něčeho takového dopustili naši fanoušci. Tímto všechny ostatní žádáme, aby se v budoucnosti chovali v hostitelské zemi vždy s maximálním respektem a zodpovědností za své chování," píše ve svém prohlášení Anglická fotbalová asociace.

 

"Angličtí fanoušci měli jedinečnou příležitost zlepšit si reputaci a navázat na dobrou pověst, kterou si začali budovat na světovém šampionátu v Rusku. A tímto chováním hrstka z nich zkazila pověst i všem ostatním. To bohužel ukazuje na to, že téměř idylický průběh během mistrovství světa byl spíše výjimkou než novým trendem," říkal zástupce policie Mark Roberts.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:05 18:50

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   18:50

   NHL News

   19:05

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   20:50

   Element (387)

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

 • Nova Sport 2

  • 18:10 18:35

   Czech rally 2019 (2)

   18:35

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   19:00

   NBA: Portland Trail Blazers - Golden State Warriors

   21:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   23:05

   RunTour – Brno

   23:15

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

Celý Program