six nations

Angličané dostali kuriózní pětku, Farrell dosáhl na historickou metu

Anglický ragbysta Owen Farrell
Zdroj: Profimedia
Anglický ragbysta Owen Farrell
Jiří Průša
Jiří Průša
27.2. 2021 21:44
Téma:

Třetí kolo ragbyového Six Nations zatím nabídlo pouze dvě utkání, duel Francie se Skotskem byl totiž kvůli koronaviru odložen. Irové získali svou první výhru, když si bez větších potíží poradili s Itálií. Wales přehrál Anglii a pomohlo mu k tomu i jedno kuriózní položení, když se Angličané po přerušení nestačili vrátit do hry.

Irsko mělo po dvou zápasech pouze dva body bez výhry, ale proti Itálii už naplno ukázalo své kvality. V prvním poločase skórovali pětkou Ringrose, Keenan a Connors, Sexton přidal 12 bodů úspěšnými kopy a Irové vedli 27:10.

 

V druhém poločase zajistil extra bod do tabulky za čtvrté položení Standers. Italové se po přestávce nezmohli na žádné skórování, a tak Irsko vyhrálo po dalších dvou pětkách 48:10.

 

Druhé utkání bylo divácky atraktivnější nejen díky samotným týmům, ale také díky vyrovnanější hře. O první pětku se postaral Josh Adams. Velšané zahrávali trestný kop a Angličané čekali kop na branku, jenže Biggar překvapivě rozehrál na Adamse, který míč zachytil a zaznamenal první položení zápasu.

Kuriózní položení začíná v čase 2:00:

Angličané ještě reklamovali, že rozhočí jim po přerušení hry nedal dostatek času na zformování, při skórování byli na hřišti stále přítomni nosiči vody, ale reklamace neuspěly a Wales se dostal do trháku.

 

Poločasové vedení Velšané v druhé půli navýšili dalšími dvěma pětkami a třemi trestnými brankami, zatímco Anglie zaznamenala jen deset bodů. Wales si po výhře 40:24 odnesl všech pět možných bodů, zatímco Anglie nezískala do tabulky ani bod.

Jediný z Angličanů, kdo mohl mít alespoň malý důvod k radosti, byl Owen Farrell. 29letý ragbysta totiž dosáhl hranice 1000 bodů za anglickou reprezentaci. Stal se druhým v historii, před ním této mety dosáhla pouze legendární útokovka Jonny Wilkinson. Ten nasbíral za 91 zápasů 1179 bodů.

 

Wales si v předchozích zápasech poradil s Irskem a Skotskem, a tak získal Triple Crown Trophy, kterou získá ostrovní tým, jenž během Six Nations porazí zbylé tři ostrovní konkurenty.

Výsledky třetího kola Six Nations:

Itálie - Irsko 10:48

Wales - Anglie 40:24

Francie - Skotsko - odloženo

Před týdnem ještě Francie mohla hrát a takto skórovala úvodní pětku zápasu s Irskem:

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Florida Panthers

   20:05 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   Granada CF - Manchester United FC

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   03:45

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   20:55 23:00
   23:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - THW Kiel

   00:30

   Fotbal: SSV Jahn Regensburg - SV Werder Bremen

   02:10

   Racing magazine (1)

   02:35

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Fotbal: FC Metz - Lille OSC

Celý program