grand slam of darts

Anderson dostal za uši! Van Gerwen ho totálně zválcoval. Končí také Price

Michael van Gerwen
Zdroj: profimedia.cz
Michael van Gerwen
Jiří Průša
Jiří Průša
Předevčírem 23:43
Téma:

Gary Anderson dostal v osmifinále šipkařského turnaje Grand Slam of Darts pořádně za uši. V souboji s Michaelem van Gerwenem uhrál pouze dva legy. Na turnaji končí vítěz posledních dvou ročníků Gerwyn Price. Iceman nestačil na Nathana Aspinalla.

Na úvod sobotního hracího dne se utkali angličtí spoluhráči z World Cup of Darts Michael Smith a Rob Cross. Druhý jmenovaný začal utkání ztraceným servisem, když minul tři šipky na double 16. Brzy si podání vzal zpět a do stavu 7:7 vládli šipkaři na podání. Smith poté uhrál dva legy a za stavu 9:8 podával na vítězství. Cross však srovnal a do rozhodujícího legu šel s výhodou podání. Smith ale začal dvěma 140, zatímco Cross v rozhodující chvíli totálně vyhořel. Do čtvrtfinále tak po napínavé bitvě proklouzl čtvrtý hráč světa Michael Smith.

 

Druhé utkání proti sobě postavilo dva neevropské šipkaře. Jihoafričan Petersen byl favoritem, ale Australan Heta od začátku dominoval. Za stavu 6:2 pro Hetu předvedl Petersen husarský kousek, když uhrál brejk, přestože mu během legu vypadly dvě šipky z šedesátky. Jenže ani to nenastartovalo jeho potřebný comeback. Za stavu 8:6 měl Petersen 40 bodů a Heta potřeboval zavřít 144. To se mu povedlo parádními dvěma triply a jedním doublem na osmnáctce. Damon Heta tak přečkal veledůležitý moment a následně si zajistil postup do čtvrtfinále.

 

Duel Michaela van Gerwena a Garyho Andersona měl být velkou bitvou dvou velikánů, ale nakonec z toho byl debakl. Létající Skot výrazně kulhal na levou nohu kvůli problémům s kolenem a Mighty Mike neměl slitování. Nizozemec svého soupeře válcoval od prvních legů a Anderson i přes dobrý průměr 96,98 bodů na tři šipky uhrál pouze dva legy. Van Gerwen měl průměr necelých 102 bodů a zavíral s úspěšností přes 45 %. Jeho další soupeř Simon Whitlock se tak má čeho obávat.


Poslední duel přinesl nádherné drama. Nathan Aspinall se rychle dostal do vedení 5:2 a poté i 7:3, ale Iceman v tu chvíli začal házet parádní šipky a srovnal na 7:7. Za stavu 8:8 vzal Asp soupeři podání a mohl podávat na vítězství. Price si vedl lépe a dostal se na zavírání dříve, jenže své šipky na doubly minul a Aspinall se dostal k terči. Dvě šipky mu nevyšly podle představ a musel zavřil středem, ale to se mu povedlo, a tak stylově vyřadil šampiona posledních dvou ročníků tohoto turnaje.

Výsledky sobotních osmifinále Grand Slam of Darts:

Michael Smith - Rob Cross 10:9

Damon Heta - Devon Petersen 10:7

Michael Van Gerwen - Gary Anderson 10:2

Nathan Aspinall - Gerwyn Price 10:8

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Racing Unleashed

   18:00 18:30
   18:30

   MotoGP - FIM Awards Ceremony 2020

   19:45

   Ligue 1 Highlights (11)

   20:40

   Fotbal: EA Guingamp - AC Ajaccio

   22:35

   Racing magazine (10)

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Portland Timbers - FC Dallas

   16:30 18:15
   18:15

   Magazín Evropské ligy (4)

   19:10

   UFC Main Event (7)

   20:05

   Grand Slam of Darts 2020

   00:00

   UFC 255: Figueiredo vs. Perez

   02:00

   UFC Main Event (4)

Celý program