zámořské dilema

Ameriku trápí koronavirus. NHL hlásí dalšího nakaženého, NBA vyléčeného

Richard Wagner
Richard Wagner
27.3. 2020 17:21
Téma:
NHL

Zámořské soutěže, stejně jako ligy v jiných částech světa, stojí. Aktuálně se řeší, co bude dál. Amerika se rázem stala nejvíce zasaženou zemí na světě a turbuletní nárůst počtu nakažených koronavirem pomalu zhasíná naděje na to, že se hokejová NHL a basketbalová NBA znovu rozběhnou. Zároveň se ale na druhé straně polínka objevil malý plamínek naděje.

Hokejová NHL vydala prohlášení, že na koronavirus byl pozitivně testován třetí hokejista. Po dvou hráčích Ottawy Senators se další onemocnění Covid-19 objevilo i v Coloradu. Dotyčný by ale měl být již vyléčen.

 

Za Avalanche válí také dva Češi. Brankářská jednička Pavel Francouz a mladičký útočník Martin Kaut. Pokud by i mezi sportovci rostl počet nakažených tak rychle, jako se šplhají k výšinám čísla celkového počtu v USA, mohlo by to soutěžím zlomit vaz.

Již dříve prohlásil Donald Trump, že konec pandemie očekává na přelomu července a srpna, což by bylo pro rozehrané soutěže pohromou. Zástupce komisaře NHL Bill Daly chce ročník dohrát a udělit Stanleyův pohár. 

 

Šance na pokračování vidí reálně i basketbalová NBA. Ta také hlásí úspěšně uzdraveného hráče. Je jím Christian Wood z Detroitu, u nějž se potvrdila nákaza poměrně brzy.

 

Plamínek naděje tedy stále ještě hoří. Pokud se začne zvedat počet uzdravených a začnou-li se sportovními halami ozývat informace o tom, že počet nakažených neroste, ba naopak klesá, máme ještě šanci.

 

Jako reálný se však jeví scénář, že liga se nevrátí ani ve zrychleném módu na začátku léta.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - New England Revolution

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: RC Lens - FC Nantes

   12:50

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace 1

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Anglie - Irsko

   09:00 10:45
   10:45

   Draft NBA 2020

   11:05

   King of the Court - Men

   11:30

   Engadin Wind - Documentary

   12:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   12:50

   NBA - akce měsíce

Celý program