pozitivní slova

Amerika může ožít sportem! Bílý dům vydal důležité stanovisko k epidemii

Anthony Fauci pronesl důležitá slova
Zdroj: Profimedia
Imunolog z Bílého domu Anthony Fauci.
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 16. 4. 2020
Téma:
NHL

Sportu za velkou louží svitla naděje na brzký návrat zpět do arén! Důležitá slova přišla z Bílého domu od imunuloga Anthonyho Fauciho, který stanovil podmínky, za jakých by se mohly pozastavené či odložené soutěže znovu rozběhnout.

Celý sportovní svět čeká na zprávy, kdy se opět rozběhnou kopačky po trávě, ostří bruslí rozřízne led, o palubovku začne dunit míč a arénami se budou linout údery pálek v míček.

 

Například na Tchaj-wanu již pandemii dokázali eliminovat a pomalu se vrací i sportovní život. Ve většině států ale stále zuří tuhý boj proti novému typu koronaviru. Nejvíc případů je zatím hlášeno v Americe, kde se však osnuje z nejvyšších míst plán na to, jak znovu vše dát do pohybu.

Důležité stanovisko vynesl epidemiolog z Bílého domu Fauci, který nastínil, za jakých okolností by ligy znovu mohly začít. "Základní podmínkou je vyloučit přítomnost diváků. Na stadionech nesmí být nikdo kromě aktérů daného klání," cituje slova agentura AFP.

 

Opatření by se týkala i sportovců. "Samozřejme, v první řadě je třeba zabránit šíření onemocnění. Sportovci by tak museli omezit kontakt se svým okolím a byli by také pravidelně testováni," říká dále Fauci.

To by například pro hráče v NHL neměl být problém. Ti mají nařízenou od vedení soutěže domácí karanténu až do konce dubna. V podobném režimu by tedy pokračovali, jen s tím rozdílem, že by hráli zápasy.

 

O tom, zda by se cestovalo po celých státech a Kanadě či by duely probíhaly na neutrálních místech, musí rozhodnout vedení jednotlivých soutěží. Každopádně tato slova jsou nadějí na brzký restart.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program