neuvěřitelný čas

Američan rekordem vymazal Bolta! Ukázalo se, že běžel ve špatné dráze

Publikováno 10. 7. 2020

Inspiration games byly exhibiční závody, během kterých proti sobě soutěžili atleti na různých stadionech po celém světě. Netradiční podmínky způsobily jednu kuriózní situaci. Noah Lyles zaběhl neuvěřitelný světový rekord, jenže později se ukázalo, že to byla chyba.

Netradiční závody proti sobě postavily atlety na různých stadionech najednou. 300 metrů překážek například běžela Zuzana Hejnová v Nizozemsku a její soupeřky byly ve Švýcarsku a Kalifornii. Česká překážkářka i vlivem deště skončila třetí.

Největší pozdvižení ale způsobil sprint na 200 metrů mužů. Noah Lyles totiž své dva soupeře naprosto převálcoval a jeho výsledný čas byl k neuvěření - 18,90 sekundy. To znamenalo, že padnul světový rekord Usaina Bolta 19,19 sekundy.

Překonání rekordu o tři desetiny bylo podezřelé i britskému komentátorovi, který hlásil, že své soupeře porazil o míle, ale takovýto čas by znamenal, že Bolta překonal o tři metry!

Později se však ukázalo, kde nastala chyba. Američan startoval ze špatné dráhy, a tak neběžel 200 metrů, nýbrž pouhých 185. Jeho nový rekord, jakož i závodní čas, tak pochopitelně byly anulovány.

Nicméně 22letý sprinter má před sebou ještě spoustu let závodění a je to úřadující mistr světa na dvoustovce, takže není vůbec vyloučené, že nový světový rekord na této trase skutečně v budoucnu vytvoří.

• Ragby: Bath Rugby - Gloucester Rugby

18:25 20:30