Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

IndyCar Závod v Alabamě

Alonso se letí podívat na své soupeře, na tohle se může těšit

Alonso IndyCar
Zdroj: Profimedia

Fernando Alonso, jedna z největších hvězd světového motorsportu, vyvolal velký poprask, když minulý týden oznámil, že vynechá letošní závod Formule 1 v Monaku a místo toho bude startovat ve slavném závodě 500 mil Indianapolis. Teď se Alonso chystá navštívit závod IndyCar v Alabamě, kde si prohlédne své budoucí soupeře pěkně z blízka.

Alabamský okruh Barber Motorsports Park je třetí tratí, kterou v letošní sezóně seriál IndyCar navštíví. Alonso si pro svou návštěvu padoku IndyCar nemohl vybrat trať, která by byla větším protikladem slavné Indianapolis Motor Speedway, na které bude Španěl s týmem Andretti Autosport podporovaným slavným McLarenem, startovat.

 

Barber Motorsports Park je moderní tratí, kterou otevřeli v roce 2003. IndyCar na ní závodí od roku 2010. Indianapolis Motor Speedway je přitom jedním z nejstarších závodišť a první pětisetmílový závod se jel už v roce 1911. Indianapolis je 2,5 mílovým oválem, kdežto v Alabamě musí piloti na podobnou vzdálenost, v přepočtu 3,83 km, zvládnout 15 zatáček a velká převýšení, pro která se okruhu přezdívá "alabamská horská dráha".

 

Oba závody spojuje skvělá atmosféra. V Indianapolisu závod na tribunách sleduje každoročně okolo čtvrt milionu lidí. V Alabamě zase kolem okruhu kempují celé rodiny, které pak závod sledují z přírodních tribun a valů kolem okruhu.

 

 

Pokud bude mít Alonso během závodního víkendu čas, může navštívit jedno z lákadel alabamské dráhy. George Barber, mecenáš a milovník závodění, totiž kromě okruhu vybudoval také obrovské muzeum, které má největší sbírku závodních vozů Lotus na světě a také největší sbírku motorek. Nechybí ani motocykly Jawa československé výroby.

 

Okruh pro Barbera navrhnul jihoafrický inženýr Alan Wilson, který v minulosti působil také jako šéfstevard série CART, která předcházela sérii IndyCar. Jeho manželkou je jedna z pěti žen, které startovaly ve Formuli 1, Desiré Wilsonová.

 

 

Své dojmy z americké formulové scény Alonso veřejnosti sdělí na tiskové konferenci před nedělním závodem. Jeho záznam vám přineseme ve pondělí 5 minut po půlnoci exkluzivně na stanici NOVA Sport 2.

vbo TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   10:45

   Element (387)

   11:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program