Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ragby výhra nad Austrálií

All Blacks přepsali historii! Poprvé obhájili titul mistrů světa v ragby

Ragbisté Nového Zélandu vyhráli mistrovství světa
Zdroj: Profimedia, Kieran Galvin/REX Shutterstock
Ragbisté Nového Zélandu vyhráli mistrovství světa

Ragbisté Nového Zélandu jako první tým v historii obhájili titul mistrů světa. Ve finále šampionátu v Londýně dnes porazili své velké rivaly Australany 34:17 a Pohár Webba Ellise získali potřetí, což se dosud nikomu nepovedlo.

Hrdinou zápasu byl Dan Carter, který se v posledním reprezentačním utkání své kariéry postaral o 19 bodů. Novozélandský kopáč si vynahradil zklamání z roku 2011, kdy o finále kvůli zranění přišel.

 

Také Australané bojovali o třetí titul z mistrovství světa, od začátku zápasu na stadionu Twickenham však zaostávali. Po prvním poločase vedli All Blacks 16:3 poté, co v jeho závěru Nehe Milner-Skudder položil první pětku utkání.

 

Krátce po změně stran zvýšili svěřenci trenéra Steva Hansena už na 21:3, když parádní akci předvedl Ma'a Nonu, jenž přešel několik soupeřů a doběhl do brankoviště. Pak se povedlo australskému týmu finále zdramatizovat.

 

 

Výrazně k tomu přispěla žlutá karta pro Bena Smitha, který musel na deset minut ze hřiště. Při absenci novozélandského zadáka Wallabies díky pětkám Davida Pococka a Turida Kuridraniho a kopům Bernarda Foleyho snížili na rozdíl čtyř bodů a udělali z koncovky drama.

 

Osud zápasu pak vzal do rukou Carter, který deset minut před koncem proměnil kop ze hry upravil na 24:17. V samém závěru ještě střídající Beauden Barrett využil čerstvých nohou a doběhl pro další pětku a v poslední minutě symbolicky završil svým šestým úspěšným kopem zápas Carter.

 

Kapitán Richie McCaw po finále, které bylo pro jeho tým čtrnáctým vítězným zápasem na MS v řadě, převzal trofej z rukou prince Harryho. Novozélanďané vyhráli šampionát poprvé na cizí půdě, v letech 1987 a 2011 slavili doma. Australští ragbisté získali stříbro stejně jako v roce 2003 a vylepšili bronzovou příčku z minulého šampionátu.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

   16:30

   MS v kuželkách 2019

   17:00

   FK Jablonec - FC Astana

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   16:35

   Rychlá kola (6)

Celý Program