Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

trefa? vysněný návrat

Alex Král už zase patří Slavii! Tým z Edenu představil třetí posilu

Alex Král v dresu Slavie
Zdroj: SK Slavia Praha
Alex Král v dresu Slavie

Pražská Slavia představila další posilu. Do Edenu se vrací odchovanec Alex Král, který působil poslední sezony v Teplicích. O stopera s vizáží brazilské superstar Davida Luise měl přitom ještě před pár měsíci zájem i francouzský klub Girondins Bordeaux.

Alex Král se vrací do známého prostředí, není to pro něj první angažmá v červenobílém. Za Slavii nastupoval už v mládežnických kategoriích a poslední dva roky pak sbíral první prvoligové zkušenosti v Teplicích. „Je pravda, že už při odchodu ze Slavie jsem přemýšlel o tom, že by bylo hezké se sem po čase vrátit. Teď tady stojím a určitě je to příjemný pocit,“ těší se na novou výzvu. 


„Alex patří mezi nejtalentovanější hráče své kategorie. Občas se stane, že hráč odejde ze svého mateřského klubu a po určité době se vrací,“ komentuje příchod reprezentanta do 21 let sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar. „Díky působení v Teplicích měl možnost ve svém mladém věku získat obrovské množství zkušeností na úrovni první ligy. Udělal velký posun v kariéře a věříme, že u nás v Edenu udělá ještě větší,“ doplnil člen představenstva.

 

Talentovaný dvacetiletý obránce či defenzivní záložník Alex Král s fotbalem začal v Brně, kde hrál nejprve za Moravskou Slavii a později přestoupil do Zbrojovky Brno. Do Slavie přišel už ve třinácti letech a nastupoval za mládežnické týmy včetně juniorky. V únoru 2017 přestoupil do prvoligových Teplic, kde si v květnu téhož roku připsal ligový debut proti Hradci Králové.

Od roku 2017 pak pravidelně nastupuje za reprezentační výběr U21.


 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - Columbus Crew SC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Glemmride 2019

   11:30

   Házená: SC DHfK Leipzig - Füchse Berlin

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Dijon FCO - Girondins Bordeaux

   10:45

   Běhej lesy – Bílá

   11:00

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:10

   MAXI TIP Poker Tour (13)

   11:35

   UFC Main Event (7)

   12:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (1/3)

Celý Program