Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 31.8. 2015 19:19
galerie boj se zákeřnou nemocí

Hvězdy podpořily Čišovského. Akce vynesla čtvrt milionu!

Marián Čišovský s rodinou

Dominik Hašek, Pavel Horváth, Martin Straka ale i další sportovní hvězdy ukázaly svou podporu nemocnému fotbalistovi Mariánu Čišovskému, který trpí zákeřným onemocněním ALS.

Hrál se fotbal, nohejbal, volejbal i tenis. Tahounem byl Pavel Horváth, který dával i připravoval krásné góly, ale i bavil zhruba 1200 přítomných diváků. Když přišla řeč na kamaráda trpícího amyotrofickou laterální sklerózou, tak zvážněl.


„My jsme rádi, že mu můžeme připravit nějaké chvilky, kdy nebojuje s nemocí sám,“ přiznal Pavel Horváth, někdejší Čišovského spoluhráč z Plzně. „Dlouho ho znám a fandím mu. Doufám, že tohle zvládne,“ věří Martin Straka. „Když jsem měl tu možnost, podpořit Mariána Čišovského neváhal jsem ani minutu,“ přidal Dominik Hašek.


16

GALERIE: Akce na podporu Čišovského

Střílející Pavel Horváth

Hodnocení:


Při charitativní dražbě se vybralo 220 tisíc. Výtěžek jde na nadaci, která pomáhá lidem trpícím zákeřnou chorobou. Třeba rukavice Jaromíra Jágra z mistrovství světa 2015 se vydražily za 38 tisíc korun.
 


„Když Marián vyslovil jediné slovo - děkuji, cítili jsme asi všichni husí kůži,“ komentoval dražbu moderátor a pořadatel akce Míra Hejda.

TN.cz