Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal 1. fotbalová liga

Akce kulový blesk: Slavia se chystá vykrást Liberec!

Jan Nezmar
Zdroj: Profimedia

Klub z Podještědí v zimním období nejspíše čeká velké oslabování. Nový sportovní ředitel sešívaných Jan Nezmar plánuje do klubu přetáhnout z předchozího působiště nejen trenéra Jindřicha Trpiškovského, ale i dvojici hráčů Ondřej Kúdela a Ondřej Kolář. Slavii by mohl posílit i bývalý hráč Liberce David Pavelka.

Fanoušci Slovanu si jistě přejí, aby se ztráty jejich klubu smrskly pouze na odchod úspěšného manažera Jana Nezmara. Bohužel pro ně je ale velice pravděpodobné, že do pražských Vršovic poputuje trojice klíčových libereckých osobností.

 

 

Podle deníku Sport se v posledních dnech intenzivně jedná o angažování Jindřicha Trpišovského, i když boss slavistických Jaroslav Tvrdík sveřepě všechny spekulace odmítá. Liberecký kouč už měl údajně souhlasit s nabídkou klubu, ale záleží na domluvě s vedením Liberce. Ludvík Karl, majitel klubu, se určitě nebude chtít vzdát oblíbeného trenéra zadarmo, Slavia tak bude muset Trpišovského vyplatit.

 

S příchodem Nezmara se pojí změna přestupové strategie klubu. Bývalý liberecký kanonýr chce vsadit na známé tváře, a proto by rád ulovil stopera Ondřeje Kúdelu a brankáře Ondřeje Koláře.

 

Kúdela může nastupovat i na pravém beku a je schopen konstruktivní rozehrávky. Podle Aktuálně.cz by se měl stát náhradou Simona Deliho, který má ve smlouvě výstupní klauzuli a již delší čas se spekuluje o jeho odchodu.

 

I na brankářském postu potřebuje Slavia posílení a mladý Ondřej Kolář se zdá být ideální variantou. Liberecký brankář na podzim vychytal šest čistých kont a byl zřejmě nejlepším brankářem celé soutěže.

 

Naproti tomu Jan Laštůvka podával nevyrovnané výkony. Jeho kiksy stály Slavii nejenom body v HET lize, ale i postup v Evropské lize. Zvláště po utkání s Astanou, ve kterém jeho neuvážené vyběhnutí zapříčinilo jedinou branku utkání, se na jeho hlavu snesla velká kritika a fanoušci začali nahlas hovořit o změně.

 

 

Také David Pavelka, další cíl přestupových snah Slavie, má za sebou minulost v libereckém klubu. Člen širšího kádru reprezentace momentálně hraje v turecké Kasimpase a jeho cena je odhadována na zhruba 46 milionu korun. Jde o částku, která je sice v možnostech čínských vlastníků, nicméně Pavelkovi po sezóně končí smlouvu, a tak by mohl v létě přestoupit do Edenu zdarma.

 

Podle zdrojů deníku Sport je naopak na odchodu trojice cizinců. Mělo by jít o Halila Altintopa, Ruslana Rotaně a Dušana Šventa, pro něhož je ale připravena pozice na sportovním úseku klubu.

tc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:35 01:35

   Mistrovství světa SKIF 2019

   01:35

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

 • Nova Sport 2

  • 00:25 02:10

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

   03:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:25

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   11:50

   RunTour – Liberec

Celý Program