Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 4. 2018
MotoGP Hvězdy na nože

Agresivní Márquez srazil Rossiho: Žebral o odpuštění, ale nepochodil

Marc Márquez a Valentino Rossi
Zdroj: Profimedia
Marc Márquez a Valentino Rossi

Mezi hvězdami MotoGP to vře. Marc Márquez v nedělním závodě Velké ceny Argentiny sejmul Valentina Rossiho a tím to celé začalo. Když se chtěl španělský závodník omluvit, pořádně narazil a k utěšujícím slovům vůbec nedošlo. Bylo totiž blíž k fackám. Podívejte se na video.

Nikdy se v lásce neměli a v neděli se přilil ještě olej do ohně. Čtyři kola před cílovou rovinkou došlo ke kolizi Márqueze a Rossiho, kterou zavinil první jmenovaný závodník. Vytlačil ho totiž na trávník, kde italská hvězda spadla.

 

 

Závod dokončili oba, ale ani jeden nebodoval. Márquez dostal za svůj počin třicetisekundovou penalizaci a skončil osmnáctý. Rossi byl o jednu příčku horší, tedy devatenáctý. Marc Márquez chtěl mít ale čisté svědomí a tak se po závodě vydal ke garáži Rossiho a chtěl se omluvit. Takhle to však dopadlo…

 

 

Horké hlavy si to nevyříkaly. Márquez byl rád, že jednu neschytal a s nepořízenou odešel zase do svého domečku. "Proti Valentinovi jsem neudělal nic zlého. Dělám chyby, ale jedno vím jistě: nikdy v kariéře jsem úmyslně nenajel do jiného jezdce," uvedl na tiskovce Márquez. A co Rossi? Ten plný emocí řekl, že Španěl akorát ničí MotoGP.

lju TN.cz