Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Jednání o smlouvě Vyjádření obou stran

Agentura zastupující Ledeckou: Svaz lže, záměrně překrucuje fakta!

Tisková konference Ester Ledecké - 2
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Svaz lyžařů České republiky včera zasedal kvůli Ester Ledecké. Na mimořádné schůzi rozhodl o tom, že jí navýší prostředky na přípravu o 800 tisíc korun, a že jí rozhodně nezakazuje startovat za českou reprezentaci. Agentura Sport Invest, která Ledeckou zastupuje, však tvrdí něco jiného a v prohlášení doslova uvedla, že svaz lže a záměrně překrucuje fakta.

Jen pár hodin po zasedání lyžařského svazu vydala agentura Sport Invest prohlášení: "Zástupci Svazu lyžařů České republiky lžou a záměrně překrucují fakta. Trváme na našem prohlášení, že se Svaz lyžařů k Ester choval ultimativně. Jsme připravení dokázat, že Ester Ledecké bylo vyhrožováno zastavením financování její přípravy spojené s nepřihlašováním na závody, pokud nepodepíše reprezentační smlouvu do 31. srpna 2018. Zároveň máme po výstupech zástupců Svazu lyžařů v médiích pocit, že se zásadně rozcházíme ve vnímání základního problému ohledně reprezentační smlouvy Ester Ledecké. Během středy se k celé situaci vyjádříme více."

 

 

Sport Invest by měl během dneška podat informace o tom, jak se vyvíjejí jednání ohledně nové smlouvy, kterou už svaz agentuře předložil. Chybí však podpis zástupců Ester Ledecké a tak se zdaleka nic nevyřešilo.

 

Celkem by tak Ledecká měla podle návrhu reprezentační smlouvy v nadcházející sezoně od svazu dostat 3,773 milionu korun. "Nikdy v historii Svazu lyžařů neměl žádný závodník takovou finanční podporu," prohlásil předseda svazu Lukáš Sobotka.

 

lju, ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

   11:30

   Barcelona Spartan Race

   12:00

   Ultra Pirineu - Trailrunning

 • Nova Sport 2

  • 08:15 10:45

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

   11:15

   UFC Now (16)

   12:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   12:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   13:00

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

Celý Program