Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Jednání o smlouvě Vyjádření obou stran

Agentura zastupující Ledeckou: Svaz lže, záměrně překrucuje fakta!

Tisková konference Ester Ledecké - 2
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Svaz lyžařů České republiky včera zasedal kvůli Ester Ledecké. Na mimořádné schůzi rozhodl o tom, že jí navýší prostředky na přípravu o 800 tisíc korun, a že jí rozhodně nezakazuje startovat za českou reprezentaci. Agentura Sport Invest, která Ledeckou zastupuje, však tvrdí něco jiného a v prohlášení doslova uvedla, že svaz lže a záměrně překrucuje fakta.

Jen pár hodin po zasedání lyžařského svazu vydala agentura Sport Invest prohlášení: "Zástupci Svazu lyžařů České republiky lžou a záměrně překrucují fakta. Trváme na našem prohlášení, že se Svaz lyžařů k Ester choval ultimativně. Jsme připravení dokázat, že Ester Ledecké bylo vyhrožováno zastavením financování její přípravy spojené s nepřihlašováním na závody, pokud nepodepíše reprezentační smlouvu do 31. srpna 2018. Zároveň máme po výstupech zástupců Svazu lyžařů v médiích pocit, že se zásadně rozcházíme ve vnímání základního problému ohledně reprezentační smlouvy Ester Ledecké. Během středy se k celé situaci vyjádříme více."

 

 

Sport Invest by měl během dneška podat informace o tom, jak se vyvíjejí jednání ohledně nové smlouvy, kterou už svaz agentuře předložil. Chybí však podpis zástupců Ester Ledecké a tak se zdaleka nic nevyřešilo.

 

Celkem by tak Ledecká měla podle návrhu reprezentační smlouvy v nadcházející sezoně od svazu dostat 3,773 milionu korun. "Nikdy v historii Svazu lyžařů neměl žádný závodník takovou finanční podporu," prohlásil předseda svazu Lukáš Sobotka.

 

lju, ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:40 23:50

   Cyklomagazín (3)

   23:50

   Nova Cup 2019 – Sahara Race

   00:00

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   01:45

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:40

   Ragby: Wales - Anglie

   00:40

   Rychlá kola (8)

   01:05

   Truck Racing Magazine (6)

   01:25

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   03:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (2/3)

   09:00

   Fotbal: Stade Rennes - Paris Saint - Germain

Celý Program