pomoc v nouzi

Africký fotbalista pomáhá Londýnu, ubytovává zdravotní personál

Wilfried Zaha
Zdroj: Profimedia
Wilfried Zaha
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 21. 3. 2020
Téma:

Doktoři, zdravotní sestřičky, pracovníci v laboratořích a vůbec všichni zaměstnaní ve zdravotnictví po celém světě jsou vytíženi způsobem, který málokdo pamatuje. Útočník fotbalového Crystal Palace Wilfried Zaha se rozhodl těm v Londýně pomoci tak, že jim dal možnost ubytovat se zdarma v jeho nemovitostech po celém městě.

Nový typ koronaviru COVID-19 se šíří světem a počet nakažených každým dnem stoupá. Samotní nakažení dávají doktorům dostatek práce, ale k tomu se navíc nabaluje panika, kvůli níž do nemocnic míří i lidé, jenž zdravotnickou péči nepotřebují. Kvůli tomu v současnosti doktoři nevědí, kam dřív skočit.


Lidé ve zdravotnictví tak v dnešní době často pracují přesčasy a každá ušetřená čtvrthodinka má pro ně cenu zlata. To si uvědomil i Wilfried Zaha, útočník z Pobřeží Slonoviny, který se rozhodl nabídnout své domy a byty v Londýně právě zdravotnickému personálu.


Zaha vlastní kolem padesáti nemovitostí po celém Londýně, což přijde vhod všem, kteří do nemocnic či jiných zdravotnických pracovišť dojíždějí zdaleka."Když činíte dobro, dobro přijde k vám,"
uvedl Zaha pro deník Times. "Je jasné, že chci hlavně za všech okolností pomoci, obzvlášť v této bláznivé době, kterou právě procházíme," pokračoval sedmadvacetiletý fotbalista.

Zaha není prvním fotbalistou, kdo zdravotnickému personálu v Anglii nabídl přístřeší. Bývalí hráči Manchesteru United Gary Neville a Ryan Giggs před pár dny poskytli potřebným své hotely, čímž zachovali i práci pro hotelový personál.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Katalánska (trénink MotoGP)

   09:55 10:55
   10:55

   MotoGP - VC Katalánska (trénink Moto2)

   11:40

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   11:55

   Off-road Maraton (2)

   12:15

   MČR v Gran Turismo Sport (4)

   12:25

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Dallas Stars - Tampa Bay Lightning

   09:00 10:45
   10:45

   UFC Countdown: Adesanya vs. Costa

   11:35

   Inside the Octagon: Adesanya vs. Costa

   12:00

   UFC Reloaded (63)

   12:40

   Magazín NBA Action (32)

   13:05

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

Celý program