pomoc v nouzi

Africký fotbalista pomáhá Londýnu, ubytovává zdravotní personál

Wilfried Zaha
Zdroj: Profimedia
Wilfried Zaha
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 21. 3. 2020
Téma:

Doktoři, zdravotní sestřičky, pracovníci v laboratořích a vůbec všichni zaměstnaní ve zdravotnictví po celém světě jsou vytíženi způsobem, který málokdo pamatuje. Útočník fotbalového Crystal Palace Wilfried Zaha se rozhodl těm v Londýně pomoci tak, že jim dal možnost ubytovat se zdarma v jeho nemovitostech po celém městě.

Nový typ koronaviru COVID-19 se šíří světem a počet nakažených každým dnem stoupá. Samotní nakažení dávají doktorům dostatek práce, ale k tomu se navíc nabaluje panika, kvůli níž do nemocnic míří i lidé, jenž zdravotnickou péči nepotřebují. Kvůli tomu v současnosti doktoři nevědí, kam dřív skočit.


Lidé ve zdravotnictví tak v dnešní době často pracují přesčasy a každá ušetřená čtvrthodinka má pro ně cenu zlata. To si uvědomil i Wilfried Zaha, útočník z Pobřeží Slonoviny, který se rozhodl nabídnout své domy a byty v Londýně právě zdravotnickému personálu.


Zaha vlastní kolem padesáti nemovitostí po celém Londýně, což přijde vhod všem, kteří do nemocnic či jiných zdravotnických pracovišť dojíždějí zdaleka."Když činíte dobro, dobro přijde k vám,"
uvedl Zaha pro deník Times. "Je jasné, že chci hlavně za všech okolností pomoci, obzvlášť v této bláznivé době, kterou právě procházíme," pokračoval sedmadvacetiletý fotbalista.

Zaha není prvním fotbalistou, kdo zdravotnickému personálu v Anglii nabídl přístřeší. Bývalí hráči Manchesteru United Gary Neville a Ryan Giggs před pár dny poskytli potřebným své hotely, čímž zachovali i práci pro hotelový personál.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program