pomoc v nouzi

Africký fotbalista pomáhá Londýnu, ubytovává zdravotní personál

Wilfried Zaha
Zdroj: Profimedia
Wilfried Zaha
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 21. 3. 2020
Téma:

Doktoři, zdravotní sestřičky, pracovníci v laboratořích a vůbec všichni zaměstnaní ve zdravotnictví po celém světě jsou vytíženi způsobem, který málokdo pamatuje. Útočník fotbalového Crystal Palace Wilfried Zaha se rozhodl těm v Londýně pomoci tak, že jim dal možnost ubytovat se zdarma v jeho nemovitostech po celém městě.

Nový typ koronaviru COVID-19 se šíří světem a počet nakažených každým dnem stoupá. Samotní nakažení dávají doktorům dostatek práce, ale k tomu se navíc nabaluje panika, kvůli níž do nemocnic míří i lidé, jenž zdravotnickou péči nepotřebují. Kvůli tomu v současnosti doktoři nevědí, kam dřív skočit.


Lidé ve zdravotnictví tak v dnešní době často pracují přesčasy a každá ušetřená čtvrthodinka má pro ně cenu zlata. To si uvědomil i Wilfried Zaha, útočník z Pobřeží Slonoviny, který se rozhodl nabídnout své domy a byty v Londýně právě zdravotnickému personálu.


Zaha vlastní kolem padesáti nemovitostí po celém Londýně, což přijde vhod všem, kteří do nemocnic či jiných zdravotnických pracovišť dojíždějí zdaleka."Když činíte dobro, dobro přijde k vám,"
uvedl Zaha pro deník Times. "Je jasné, že chci hlavně za všech okolností pomoci, obzvlášť v této bláznivé době, kterou právě procházíme," pokračoval sedmadvacetiletý fotbalista.

Zaha není prvním fotbalistou, kdo zdravotnickému personálu v Anglii nabídl přístřeší. Bývalí hráči Manchesteru United Gary Neville a Ryan Giggs před pár dny poskytli potřebným své hotely, čímž zachovali i práci pro hotelový personál.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Element (417)

   17:45 18:00
   18:00

   Odpolední sportovní noviny

   18:05

   NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • UFC Countdown: Usman vs. Masvidal

   17:05 17:55
   17:55

   UFC Reloaded (40)

   18:35

   NBA - Vychytralé akce

   19:00

   NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

Celý program