dozvuky UFC 259

Adesanya se tam musí zabydlet, říká Procházka. Boj s ním si umí představit

Jiří Průša
Jiří Průša
7.3. 2021 11:44
Téma:
UFC

Israel Adesanya se v noci neúspěšně pokusil získat titul ve vyšší váhové kategorii, než normálně bojuje. Jeho snahu okomentoval Jiří Procházka, který právě v polotěžké váze UFC bojuje. Sám si zápas s ním dokáže představit, ale není podle něj na pořadu dne.

Adesanya drží titul ve střední váze a až do UFC 259 byl neporažen, ale pokus o zisk mistrovského pásu ve vyšší kategorii mu nevyšel. Oproti Janu Blachowiczovi ztrácel několik kilogramů a bylo to znát.

 

Jejich vzájemný souboj splnil očekávání Jiřího Procházky, který bojuje ve stejné kategorii a časem by se také rád utkal o titul. "Denisa" favorizoval polského bojovníka a jeho tip mu vyšel.

 

"Podle mě udělal všechno tak, jak měl. Šel nádherně. Ten tlak, který vyvíjel, mu hezky vycházel, trefoval tam krásně ty ruce, ta přední mu tam hodně vycházela. Škoda, že neprodlužoval ty kombinace, protože ho měl docela na lopatě," zhodnotil Blachowiczův výkon.

Ani rodák z Nigérie ale podle něj nepodal špatný výkon. "Od Adesanyi super výkon na to, že byl ve vyšší váze. Oba dva udělali přesně to, co měli a Blachowicz zaslouženě zvítězil. Na té zemi byla ta váha znát," zmínil Procházka velkou Blachowiczovu výhodu.

 

"Myslím si, že do té vyšší váhovky určitě může, ale musí se tam více zabydlet. Těch pár kilogramů je fakt znát. Když jste zabydlení ve střední váze, tak je fakt rozdíl, přejít do té polotěžké," uznal český samuraj, že i po porážce by mohl Adesanya být konkurenceschopným i ve vyšší váhové kategorii.

Pokud se šampion nebude chtít vzdát snu o druhém mistrovském titulu, měl by podle Procházky začít u nižších cílů: "Jestli tam bude mít ještě další zápas, tak musí začít s někým, kdo je žebříčkově níž."

 

Právě Procházka je na pozici pátého vyzyvatele polotěžké váhy a souboj s Adesanyou si dokáže představit, ale jeho plány teď směřují jiným směrem. Prvního května se utká s Dominickem Reyesem a následně by chtěl vyzvat "klasické" polotěžké váhy. "Teď bych chtěl zbrojit na ta jména, co jsou v té váze známá, na ty, kdo tam jsou stálí a probojovat se k tomu titulu," prozradil své plány.

Pokud se Procházkovi podaří porazit Reyese, tak by ho příště mohl čekat Aleksandar Rakič. Ten si totiž na stejném galavečeru poradil s Brazilcem Santosem a dostal se k nejvyšším příčkám polotěžké váhy. Pozici prvního vyzyvatele drží Glover Teixeira, který asi dostane šanci na titul a následně by se o titulovou příležitost mohl poprat právě Rakič s vítězem zápasu Procházka vs. Reyes.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Florida Panthers - Tampa Bay Lightning

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Freeride World Tour #3

   11:35

   Freeride World Tour #4

   12:05

   ATP Tour 250: Gonet Geneva Open

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   09:00 10:45
   10:45

   Házená: THW Kiel - HBW Balingen - Weilstetten

   12:10

   NHL: Pittsburgh Penguins - New York Islanders

   13:55

   Bellator 258: Archuleta vs. Pettis

   17:00

   NBA: Golden State Warriors - Memphis Grizzlies

   19:05

   Ligue 1 Highlights (37)

Celý program