Adept na gól roku? Řízný stoper v MLS předvedl ukázkovou pumelici

Otava redakční fotka
Marek Otava
Publikováno 9. 3. 2020

Ačkoliv nová sezona Major League Soccer sotva začala, už se v ní objevil výrazný adept na gól roku. Krásnou pumelicí ze čtyřiceti metrů se prezentoval norský obránce Jakob Glesnes, který tak pomohl Philadelphii Union k remíze s Los Angeles FC 3:3.

Ke krásnému fotbalovému momentu došlo na začátku druhé půle. Philadelphia zahrávala přímý kop, z kterého by většina týmů centrovala do šestnáctky. Nikoliv však v případě Union, kteří mají ve svých řadách norského bombarďáka Jakoba Glesnese. Řízný stoper ukázal, že má kromě obranných schopností také pořádný dynamit v noze.

K trestnému kopu si udělal velký rozběh à la Roberto Carlos a následně vyslal prudkou ránu přes zeď, která na vzdálenost 40 metrů rozvlnila síť gólmana LA Vermeera.

Hostující fanoušci i hráči byli z krásného gólového momentu u vytržení a se střelcem sdíleli obrovskou radost. Z gólu na 2:1 se však neradovali dlouho, pak totiž u nich pravděpodobně polevila koncentrace a domácí Los Angeles srovnalo za minutu na 2:2.

Dramatické utkání nakonec skončilo remízou 3:3. Nicméně branka Jakoba Glesnese může být žhavým kandidátem na Puskásovu cenu za gól roku.

• MotoGP - VC Teruelu (kvalifikace Moto3)

09:05 10:00